První víkendové souboje Grunex Masters jsou za námi – zatímco sobota přinesla souboj čtyřiceti týmů o ukořistění místa ve skupině B, neděle byla vyhrazena pouze pro souboje těch nejlepších celků ze skupiny B a nejhorších týmů ze skupiny A. Ve všech případech šlo o ostřílené hráče, kteří první skupinu nechtěli nechat zadarmo. 

První zápas přišel na řadu v 16:00. Proti sobě se postavil celek pod vedením ecka NeverEndingStory a HOOD. První zápas NeverEndingStory jasně ovládli a protějšímu celku HOOD téměř nedali šanci. Všechny pokusy o převzetí planting site NES vždy zamezili, naopak při útoku zase nedali obráncům šanci na retake pozice. Jako druhou mapu si NeverEndingStory vybrali Split a i přes to, že HOOD zde urvalo o něco více bodů než v zápase prvním, NES vyhrálo i zde, a zůstává tak ve skupině A. 

O dvě hodiny později nastoupil ambasador Valorant turnajů Mazarini s Kings of Sosnovka proti Rulers Esport, s jejichž kapitánem jsme v sobotu vydali rozhovor. Oba dva zápasy byly opravdu velmi vyrovnané, v obou dvou ale měli střelci z Rulers Esport o něco lepší aim i taktiku a Kings of Sosnovka se bohužel nedokázali vybojovat nazpět. S výsledkem 2:0 tak Rulers Esport zamíří do skupiny A, Mazarini s KoS propadá do skupiny B.

Ve stejnou chvíli také začínala bitva mezi TRAKTOR PEEK a 9x. 9x patří mezi velmi známé celky na Valorant scéně, i tak jim ale TRAKTOR PEEK zavařil. První hru dokonce tým pod vedení SH0OUTyho vyhrál, v dalších dvou hrách ale bohužel pro traktory nastoupil Dext a Eryceu, kteří nakonec vystříleli výhru a také umístění ve skupině A. TRAKTOR PEEK tak míří do skupiny B.

Poslední zápas nedělní baráže nabídl utkání NecroRaisers Valorant proti týmu Aera. První zápas byl sice celkem těsný a Aera vyhráli pouze o 2 body, druhé utkání bylo ale už o něco přesvědčivější, díky čemuž Aera míří do skupiny A.

S koncem včerejší baráže týmům začíná STAGE II, ve které opět musí dokázat, že si pozici ve své skupině zaslouží. V týdnu vám přineseme nejen představení nových čtyř celků ve skupině B, ale také rozhovor s Martinem „spajkk“ Benešem.

Do Grunex Masters se můžete zapojit i vy! Složte tým a příští týden můžete v tomto článku stát právě vaše pětka. Další kvalifikace se koná už příští sobotu!