Grunex Masters se po kvalifikacích a těžkých bojích o poslední místa v globální tabulce konečně přesunulo do hlavní fáze, kde nastává ta skutečná zábava. O víkendu jsme mohli vůbec poprvé vidět souboje všech skupin, a to skrze dva hrací dny.

V pátek se proti sobě postavila skupiny A a B, jejichž klání přineslo několik překvapení. Vůbec nejlépe se dařilo celku FADEE Gaming, tedy bývalému Team Venture. V prvních dvou mapách borci Klimson, Vorix, Maruna a Duff sice neukořistili ani bod, potom si ale očividně nasadili ty správné zaměřovače a z posledních tří utkání nasbírali 71 bodů, suverénně nejvíce ze všech týmů.

Velmi dobře se dařilo i střelcům z Cobraa Kai a Enterprise, kteří si ze všech map odnesli shodně 40 bodů. Profláklé kombo Double, Hawki, RedgieBeardo a Nowikk z týmu Entropiq se předvedlo zejména v první mapě, následně si ale dokázali sebrat pouze jednotky bodů a na poslední mapu kvůli účasti na ESL turnaji nenastoupili.

V sobotu jsme se mohli kochat kláním skupin B a C. Tentokrát si nejlepší výsledky vystříleli Werzic, Kojotinsk, Vajt a Yungjyrka z týmu Beer Fellas, celkem jde o 56 bodů. Opět se dařilo týmu Enterprise, ale například překvapení kvalifikací do srodka se předvedlo pouze na třetí mapě – celkem si tak sestava odnáší 27 bodů.

První hrací dny máme tedy za sebou a prozatímní umístění si můžete prohlédnout v globální tabulce níže. Je třeba brát ohled na to, že skupina B má za sebou dva hrací dny, díky čemuž si Enterprise drží náskok. Díky tomu ale budou souboje o účast v Grand Finále napjaté až do poslední chvíle. Zábava ale jen tak neskončí – ještě máme před sebou několik týdnů napínavých soubojů. Všechny budete moct vidět na streamu našeho ambasadora spajkka.