Slovenskou hvězdu Ladislava "GuardiaN" Kovácse zná v Česku a Slovensku snad kdokoliv, kdo kdy zavadil o CS:GO e-sportovou scénu. Nyní na Dexerto oznámil, že má chuť se vrátit na vrchol.

V Counter-Strike mám ještě některé nevyřízené účty. Po řadě špatných osobních výkonech od návratu do NaVi v loňském září, věděl jsem, že si musím dát od vrcholového CS pauzu. 

GuardiaN začal v ukrajinsko-ruském týmu Natus Vincere už v roce 2013 a právě tam získal svou zdánlivě nekončící slávu jako jeden z nejlepších sniperů na tehdejší scéně. I to mu vysloužilo místo na hvězdné sestavě týmu superhvězd, FaZe, v roce 2017. Za svou kariéru měl možnost pozvednout 17 významných LAN trofejí, ale ani jednu Major trofej.

V Natus Vincere ale dlouho nevydržel, bohužel se mu nepodařilo příliš dostát svému jménu a v lednu letošního roku ho nahradil Ilja "Perfecto" Zalutskij. Od té doby si dal pauzu od profesionálního hraní, ale od CS:GO vůbec ne. 

Podle svých vlastních slov pracoval na své individuální formě nonstop, přiznal ale, že šlo především o psychologický vývoj. Svou současnou formu považuje za srovnatelnou s major turnajem v Bostonu a Katowicemi v roce 2018, kde skončil s ratingem 1,24 a 1,18.

Jak sleduji online scénu před sebou, vidím i na nejvyšší úrovni chyby, které bych sám neudělal. Nečekám, že naskočím do týmu a budu nejkonzistentnější hráč, ale se správným týmem, věřím, že můžu zaplnit pozici skvělého AWPera a budu bojovat za to, abych byl zase jeden z nejlepších.

Slovenský sniper též hovořil o své "Major kletbě", kde se dostal do tří major finále, ale ani jednou se mu nepodařilo vyhrát. I přes tento neúspěch zakončil slovy, že nepřichází jen vydělat si pár peněz, ale má chuť a touhu opět vítězit a konečně tuto kletbu zlomit.