AMD Ryzen 5

Duben by hlavně ve znamení zahájení prodeje Ryzen 5. Procesory, které konkurují Core i5 řadě od Intelu, jsou pro hráče mnohem zajímavější než dřívější top řada Ryzen 7. Právě díky tomu, že konečně můžeme mezi procesory vybírat, si Ryzen zaslouží další zmínku v našem měsíčním přehledu.

Logitech G413

Nová mechanika z dílny Logitech by měla zaujmout hlavně ty, kterým se předchozí klávesnice od tohoto výrobce z nějakého důvodu nelíbily. Model G413 se od svých předchůdců liší hned v několika směrech. Je výrazně levnější, sází na tradiční a jednoduchý design a o pevnost se stará kov. Dvě barevné varianty či průchozí USB port už jsou potom takové milé bonusy navíc. Klávesnice už se prodává.

Sapphire RX 500 Pulse

Sapphire využilo „nové“ grafiky Radeon pro uvedení řady Pulse. Karty jsou dost podobné těm z rodiny Nitro+, ale běží na nižších taktech a nenabízí extra vychytávky. Proč jsou v přehledu? Hlavně z důvodu příznivé ceny, výběrem RX 580 z řady Pulse můžete ušetřit skoro tisíc korun, což není vůbec zanedbatelná částka. Do budoucna navíc můžeme čekat, že bude výrobce s Pulse kartami pokračovat a „budget-orientovaným“ zájemcům nabídne fajn ceny.

Nvidia Shield TV s Kuki

Snad nám odpustíte, že tu je Shield TV už druhý měsíc v řadě. Nově totiž pro tuhle krabičku vyšla aplikace Kuki, která supluje tradiční televizi přes internet. Shield TV tak pouze připojíte k internetu a máte běžnou televizi, Netflix, YouTube, hromadu her a mnoho dalšího.

Velká sleva: Logitech G900 Chaos Spectrum

Máte pocit, že si pro hraní zasloužíte skutečně ultimátní myš? Jednu takovou nabízí Logitech a aktuálně se dá sehnat s velkou slevou. Z původních asi 5500 Kč klesla na 3999 Kč. Za tuto cenu ji koupíte také na CZC.cz, kde jako dárek dostanete ještě Logitech podložku. Myš může fungovat bezdrátově, umí toho kupu a ještě nabízí spoustu příslušenství.

Razer Hammerhead

Herní pecky Hammerhead jsou na trhu už dlouho, dokonce stihla vyjít jejich druhá verze. Razer ale aktuálně uvedl jejich bezdrátovou Bluetooth variantu a druhou s konektorem Lightning pro Apple zařízení. Pokud tak máte rádi Razer, bezdrát či vlastníte iPhone, tak je tu pro vás ideální řešení.

Acer Predator Helios 300

Žhavá novinka z nedávné konference Acer Next. Asi nejpodstatnější je na nových strojích cena. Pořád sice patří mezi prémiové herní notebooky, ale levnější Helios 300 modely mají stát o několik tisíc méně, než kolik aktuálně stojí nejlevnější Predator. Může také jít o náznak, že Acer do budoucna bude ceny Predator strojů ještě dále snižovat.

Hama uRage Reaper Revolution

Herní myši nabízí kromě známých výrobců také celá řada dalších, třeba Hama. Reaper je aktuálně nejdražší model od tohoto výrobce. Za necelých 1400 Kč dostanete pěkný design, senzor s až 8500 DPI, rovnou 13 tlačítek, Omron spínače a mnoho dalšího. To není špatná nabídka.