Čekáte na virtuální realitu a máte PlayStation 4? Pak vás určitě potěší zpráva, že se PlayStation VR začne oficiálně prodávat také v ČR hned v „první vlně“. Headset koupíte od 13. října za nižší cenu, než je k dostání Oculus Rift nebo HTC Vive. Sony také odhalilo české ceny některých her pro PS VR.

Nvidia nedávno začala prodávat oficiálně Shield TV – multifunkční krabičku s Tegra X1, která z vaší televize udělá chytrou a dovolí třeba hraní streamovaných her skrze Geforce Now. V nejbližších dnech by se také měla začít prodávat Pro verze, která nabízí 500 GB vnitřní paměti. Jak se Shield TV používá? Můžete si přečíst recenzi.

Mobilní hry zatím můžete streamovat ze systému Android. Pro iOS se konečně plánuje podpora s iOS 10, které vyjde na podzim a přinese vývojářům možnost, jak snadno podporu streamování přidat.

Proč Valve stále nevydalo Half-Life 3? To nikdo neví, každopádně ve firmě mají teď dost na práci s virtuální realitou. Novému odvětví se má věnovat až třetina zaměstnanců. Kromě toho Gabe Newell stihl zkritizovat VR exkluzivity.

AMD nedávno přišlo s lákavou kartou Radeon RX 480 a Nvidia už připravuje odpověď. Nejdříve byla spatřena referenční GTX 1060 v Hongkongu a krátce poté unikly také první specifikace. „Zelená“ karta nabídne vyšší výkon, menší spotřebu a velmi pravděpodobně také vyšší cenovku.

Méně známý výrobce periferií Sharkoon představil nový set klávesnice a myši. Obě novinky svítí hned několika barvami a za celkem nízkou cenu nabízejí dobrou výbavu.