Desktop a VR batoh v jednom

Computex využilo také HP k představení novinek ze své herní Omen řady. Ty zahrnují dvojici nových desktopů a stejný počet nových monitorů. Omen X Compact Desktop je vlastně taková evoluce VR batohu, který jsme od Omen viděli dříve. Počítač se totiž skládá z doku a hlavní části, kterou snadno vypojíte, připevníte „batohovou část“ a můžete se svobodně pohybovat ve VR.

O výkon se postará přetaktovaná GeForce GTX 1080 a zatím nespecifikovaný Intel Core i7 procesor ze 7. generace. HP neprozradilo, jak dlouho vydrží baterie v „batohovém režimu“, v balení ale najdete čtyři a podporují hot-swap. Takže jakmile se dvě vybijí, stačí je bez vypnutí PC prohodit a můžete hrát dál.

Cena Omen X Compact Desktop začíná na 89 990 Kč a v obchodech se objeví někdy v srpnu.

Desktop

HP připravilo také tradiční desktop, jmenuje se prostě Omen Desktop. Nejvyšší konfigurace nabídne GeForce GTX 1080 Ti ve SLI zapojení nebo dvojici Radeon RX 580 či jednu kartu RX Vega (až se začnou prodávat). Svobodu dostanete také při výběru procesoru, konkrétně to bude Core i5/i7 ze 7. generace nebo AMD Ryzen. Neznáme ale přesné modely.

Volitelně si budete moci připlatit za vodní chlazení a také v případě úložiště bude dostatečný výběr, včetně PCIe SSD. Více detailů zatím není. Počítač se začne prodávat v srpnu, nejlevnější konfigurace přijde na 44 990 Kč.

Monitory

Přesouváme se k monitorům, ty se označují jednoduše Omen 25 a Omen 27. První nabídne Full HD rozlišení, velikostně jde o 24,5“ a nechybí podpora AMD FreeSync. Obnovovací frekvence činí 144 Hz. Omen 27 potom nabídne 27“ panel s rozlišením 2560x1440, Nvidia G-Sync a frekvenci 165 Hz. Oba monitory nabídnou dvojici USB 3.0 portů a také speciální klip pro uchycení kabelů.

Monitory se začnou prodávat v červenci. Omen 25 bude stát 8990 Kč, Omen 27 potom 23 490 Kč.