Kuriozní situace se udála v uplynulých dnech ve světě závodní hry Forza Horizon 5. Vývojáři totiž udělili ban jednomu z hráčů do roku 9999, tedy na necelých 8 tisíc let. Důvodem je grafika na auto s motivy řetězce rychlého občerstvení a vůdce KLDR.

Uživatel AllThingsRacing na redditu Forzy Horizon sdílel příběh, jak jeho kamarád dostal ban na téměř 8 000 let přímo od týmu herního studia Turn 10. Tomuto banu nepředcházelo žádné varování a pro tvůrce jde o první obdobný ban.

Důvodem je nejspíše polep na auta vytvořený přímo ve hře. Ten obsahuje #SendNukes a nápis Nuke Balance. Vedle toho se na grafice zobrazuje i diktátor Kim Jong-Un z KLDR a logo rychlého občerstvení.

Je dost možné, že vývojářům hry by vadil prakticky každý prvek z této grafiky z rozličných důvodů. Ať už jde o podněcování násilí, kopírování log nebo propagaci politiky a ideologií.

Ban do konce roku 9999 je v podstatě ekvivalentem permanentního zákazu vstupu do hry. Jak tento originální a nyní i zakázaný polep na auto vznikl bohužel není známo.