War Thunder je realistický simulátor, který přebírá reálné stroje a vkládá je do hry. Jedním z nich je i tank Challenger 2, který je součástí britské armády. Ten je cílem diskuze už od roku 2019, jelikož hráči chtějí od tanků co největší odraz reality. Někdy se to ale vymkne z rukou.

Na začátku tohoto týdne se totiž do diskuze zapojil hráč, který se prohlásil za velitele jednoho z Challenger 2 a bývalým členem britské jednotky. Ten tvrdil, že tank je příliš zranitelný oproti reálnému stroji a své tvrzení chtěl dokázat.

Na internet tak vypustil dokument, který byl vlastně manuálem pro tank. Ten ale podléhá přísnému utajení, i když se v dokumentu se nacházelo několik razítek „odtajeno“. Studio Gaijin následně potvrdilo, že je v kontaktu s britským ministerstvem obrany a dokument je skutečně utajený. Hráči tak hrozí i pobyt ve vězení.

Vtipné je, že nejde o první takovou situaci. Komunitní manažer Smin1080p v reakci na tuto situaci napsal, že v minulosti už hráči podobné dokumenty zveřejnili a i přes razítka odtajeno byly dokumenty utajené.