V posledních několika měsících se velikosti instalaček her derou do závratných výšin. Problém ani není v tom, že by se nevešly na disky počítačů. Většina lidí objemnější hry instaluje na pomalejší, ale dosti velké plotnové disky. Jejich cena vzhledem k velikosti není vysoká. Jenže stáhnout i stovky GB dat a udržovat hru aktualizovanou, to už je jiná. Navíc samotné konzole budou vyžadovat rychlejší SSD s nižší kapacitou a vyšší cenovkou. Jaké hry tedy zaberou nejvíce místa?

5. místo - Red Dead Redeption 2 / Bordelands 2

Rockstar se do první pětice probojoval s kovbojským titulem RDR 2. Hra s rozlehlou a detailní mapou zabírá 116 GB. Stejný kus úložiště si zabere i Bordelands 3. Jen pár "giga" ztrácejí hry Assassin's Creed: Odyssey a ARK: Survival Evolved. V obou případech jde také o velké hry s rozlehlou mapou a mnoha detaily.

4. místo - Microsoft Flight Simulator

Není se čemu divit. Pokud zmiňujeme jako příčinu velkého datového objemu her právě mapu, tak Flight Simulator sem logicky musí patřit. Země v měřítku 1:1 zabere hodně prostoru. A teď si vemte, že se spousta detailů načítá přímo online a hra tak přímo obsahuje jen základní textury. Bez streamovaného obsahu by tak hra mohla zabrat i několikanásobek místa na disku. Místo toho jde "jen" o 127 GB.

3. místo - Tom Clancy's Rainbow Six: Siege (s HD texturami)

Jiné hry řeší přístup k úložišti jinak. Zkrátka si můžete zvolit, zda chcete méně detailní textury, jenž vyžadují méně výkonu i místa. Nebo si naopak nainstalujete HD balíček. V druhém případě ovšem hra zabere spoustu prostoru. Tolik, že i kompetitivní střílečka jako R6 sebere 131 GB na disku.

2. místo - Hitman 2

Agent 47 víceméně tolik místa nesebere, pokud k základní hře nepřidáte DLC. Ovšem s těmito přídavky se datový objem vyšplhá na závratných 149 GB. Vzhledem k tomu, že nás za nedlouho čeká třetí díl, můžeme očekávat překonání této mety. Do té doby se Hitman musí spokojit s druhým místem, a to s velkým rozdílem.

1. místo - Call of Duty: Modern Warfare

Určitě to nikoho nepřekvapuje. Celkem 231 GB je doplněno o updaty, jenž zaberou i desítky gigabytů. Stahování aktualizací musí být pro hráče s pomalejším připojením jistě bolestivé. Přitom další díl na tom nebude o moc lépe. Beta Cold War útočí na 100 GB a přitom v ní nalezneme jen zlomek plánovaného obsahu.

Čestné místo - modované hry

Pokud rádi stahujete komunitní mody, můžete v určitých hrách lehce dosáhnout i vyšších hodnot. Jeden příklad za všechny budiž Skyrim. Co vám zabírá nejvíce místa na disku a plánujete koupit větší úložiště kvůli novým hrám?