Když přišlo velké oznámení o koupení Bethesdy společností Microsoft, pochopitelně se objevila spousta otázek. Mezi nimi zaznělo i to, jestli se Microsoft rozhodne umisťovat nové hry od Bethesdy exkluzivně pro Xbox. Phil Spencer řekl, že se exkluzivita bude řešit „podle hry“. Hráči si následně mysleli, že Microsoft musí hry vydávat i na PlayStation, protože by se jinak akvizice jednoduše nevyplatila. Spencer ale tvrdí opak.

Tahle dohoda se neudělala kvůli tomu, abychom tyto hry odnesly od jiné hráčské základny. Nikde v té dokumentaci nebylo „Jak zabráníme ostatním hráčům v tom, aby hráli tyto hry?“ Chceme, aby tyto hry hrálo více hráčů. Ale modelově řeknu – odpovídám přímo na vaší otázku – že když se zamyslím nad tím, kde budou lidi hrát a počet zařízení, které máme – xCloud, PC, Game Pass a konzole – tak kvůli tomu, aby nám ten deal vyšel, nemusíme tyto hry vydávat na jiné platformy než ty, které podporujeme.

V budoucnu ale nemusí jít třeba pouze o exkluzivitu. Hry od Bethesdy, kupříkladu nové Elder Scrolls, může Microsoft vydat na PS5 s plnou cenou a zároveň jí zpřístupnit v rámci Xbox Game Pass, což je samozřejmě nabídka, která se neodmítá.