Headset pro virtuální realitu HTC Vive se na výstavě CES 2018 dočkal vylepšené verze. Vive Pro původní model nenahrazuje, místo toho nabídne lepší zážitek náročnějším zájemcům. Nejdůležitější změny se dočkaly displeje, nově nabízí 2880 x 1600 pixelů pro každé oko, což je o 78 % více obrazových bodů. Pochopitelně tím vzroste náročnost VR her.

Sluchátka jsou u modelu Pro integrovaná, takže odpadá nutnost shánět headset a v tomto směru HTC Vive dohání Oculus Rift. Zapracováno bylo také na ergonomii, headset se na hlavě uchycuje trošku jinak a nabízí snadné nastavení velikosti pomocí kruhového dotahování.

Rovněž bylo změněno rozložení hmotnosti, vše ve jménu pohodlnějšího používání. Na přední straně headsetu najdeme také dvojici kamer, byť zatím HTC neuvedlo, k čemu budou využity. V tomto směru tak bude třeba počkat na vývojáře, s čím přijdou. Například by kamery mohly dočasně promítnout skutečný svět, abyste věděli, co se kolem vás děje bez pracného sundávání headsetu…

Stejně jako u dalších CES 2018 novinek ani u Vive Pro neznáme cenu a dostupnost. Dá se čekat, že Pro model bude stát více než ten základní.

HTC z hardware ukázalo ještě Vive Wireless Adaptor. Jak asi tušíte, headset promění na bezdrátový. Bude fungovat s oběma verzemi a využívá technologii Intel WiGig v pásmu 60 GHz, což by mělo znamenat nízkou latenci a bezproblémový chod. Adaptér se začne prodávat ve třetím čtvrtletí, zatím ale nevíme cenu.