Humble Bundle nabízí již roky balíčky her, knížek a softwaru za nízkou cenu s možností podpořit charitu i vývojáře. V nedávném blogu přišli provozovatelé obchodu s novým systémem nákupu balíčků her. Ten zachovával myšlenku, kdy můžete zaplatit jakoukoliv částku od jednoho dolaru výše. Také bonusový obsah za vyšší platby byl zachován. Změnilo se ale rozdělení peněz. Charitě jste mohli věnovat jen zlomek zaplacené části.

V gifu výše, který tvůrci zveřejnili, se zobrazovaly dvě nabídky. Jedna umožňovala věnovat na charitativní účely 1,25 dolaru, druhý 3,75 dolaru z celkových 25 dolarů. Jiné možnosti uživatel nedostal. Zbytek peněz by šel vývojářům hry a část provozovateli webu.

Celý tento systém komunita velmi kritizovala. Aktuálně si lze zvolit prakticky jakékoliv rozdělení mezi charitu, vývojáře a provozovatele Humble Bundle.

Celý systém pevného rozdělení peněz se dostal do ostrého provozu pouze na chvíli. Posuvníky lze nyní opět používat a v nejnovějším blogu se Humble Bundle omlouvá. Plánovaný nový vzhled webu posuvníky rovněž zachová.

Otázkou je, co stálo za původní myšlenkou. Pokud by většina peněz šla pro vývojáře, mohli zájemci kupovat hry rovnou ze Steamu a dalších obchodů. Podpora charity v poměru jedné desetiny je sice lepší než nic, ale rozhodně nezapadá do konceptu, kvůli kterému mají lidé Humble Bundle v oblibě. Naštěstí si to provozovatelé webu rychle uvědomili a slibují, že se i nadále budou zaměřovat na charitativní projekty.