Od úterý se koná kvalifikační Play-In turnaj pro slavný každoroční turnaj v Kolíně nad Rýnem. Pro jeho jubilejní desátý ročník už známe osm týmů ze světové špičky, zbylá osmice vzejde z Play-Inu. Šestnácti celkům se podařilo projít alespoň do této uzavřené kvalifikace, polovina z nich pak dostane příležitost se participovat i hlavní části. Dvoudenní Play-In nabídne řadu neobvyklých duelů a dost možná i počet nečekaných výsledků. Zatímco několik účastníků patří do nejlepší desítky týmů v žebříčku HLTV, jiní na tom jsou i o padesát pozic hůř. Zásluhu na takové rozmanitosti mají týmy z Asie a Austrálie. 

První kolo ve formátu Best-of-one otevře šestice vyzyvatelů v úterý v 11 hodin. Před dánskými Heroic stojí evropský mix německé organizace Sprout, MOUZ i s „frozenem“ se utkají s brazilskými paiN a semifinalisté antverpského Majoru – Spirit se postaví jedinému americkému týmu v kvalifikaci – Complexity. Heroic se dlouhodobě drží mezi světovou špičkou a situaci se rozhodli ještě vylepšit příchodem Jakoba „jabbi“ Nygaarda a první zápas turnaje by jim neměl dělat problém. V nejednoduché pozici se nachází MOUZ. Ti se dlouhodobě potýkají se špatnou formou a od března neporazili jediný tým z nejlepší desítky. Nutně potřebují uspět a dostat se do výherní formy, úterní utkání může být ideální příležitostí pro její začátek. Stejně jako Dánové i Spirit musel v nedávné době změnit svou soupisku. Hvězdného snipera „degstera“ nahradil sedmnáctiletý Igor „w0nderful“ Zhdanov, pro kterého půjde o premiéru na velkém turnaji. Complexity jsou na tom ale mizerně a neměli by být pro „w0nderfula“ a jeho spoluhráče značným problemém.

Po dohrání úvodní trojice zápasů proti sobě nastoupí Outsiders a Imperial. Přestože se obě mužstva zúčastnila posledního Majoru, od té doby podávají řádově horší výsledky a jejich postup do hlavního turnaje je daleko od jistého. Vítězství v prvním kole ale jednomu z nich značně pomůže. Snazší cestu by měli mít Astralis. Reprezentanti slavné organizace se ve 12:40 střetnou se zbrusu novou sestavou 00NATION, kteří zatím krom vítězství nad krajany z Furia neukazují silné výkony. Ve stejný čas se australští ORDER postaví Němcům z BIG. Australani patří mezi pravidelné účastníky větších světových turnajů a dokazovali to hlavně pod předchozí organizací Renegades, na BIG aktuálně ale aktuálně ztrácí osmatřicet pozic v žebříčku a jejich šance na vítězství tohoto duelu nejsou velké.

Ve 13:30 se znovu po čtyřech dnech postaví MiBR rozjetým Movistar Riders. V předchozím eventu – ESL Challenger Valencia zdecimovali Španělé své brazilské soupeře poměrem 16:3 a celý turnaj nakonec vyhráli. Dá se tedy očekávat, že podobné tempo nastolí i v Kolíně. První kolo uzavře zápas nejlepšího a nejhoršího týmu. Vitality jako pátý tým světa čekají asijští TYLOO, kteří jsou až pětapadesátí. Pokud hlavní favorit kvalifikace duel nepodcení, měl by být rychle u konce.

První a druhé kolo Upper Bracketu

Okamžitě po dohrání prvního kola přijde na řadu druhé, a to jak pro výherce, tak i pro pavouk poražených. Tentokrát se už bude hrát ve formátu Bo3. Postupující z prvního kola budou čekat souboje o čtyři místa v hlavní fázi kolínského turnaje, naopak poražení padnou do Lower Bracketu a pro postup budou muset projít dvě následující Bo3 série bez porážky. Zbylé čtyři postupové pozice se obsadí ve středu, kdy je v plánu dohrávka pavouku poražených.

Tušíte, kdo ze zápasů odejde vítězně nebo celý turnaj vyhraje? Můžete si na to sadit ve Fortuně se vstupních bonusem 900 Kč!