Polská značka GOODRAM je především na poli počítačových pamětí veteránem, nyní ale obnovuje své portfolio, chce si získat nové příznivce a na veletrhu IFA ukázala několik novinek. Na jejich stánku jsme měli možnost na nové produkty nakouknout.

Tím možná nejzajímavějším kouskem je SSD disk IRDM Ultimate X. Jedná se totiž o SSD fungující s novou sběrnicí PCIe Gen4, která se začíná rozšiřovat díky AMD čipsetu X570 pro aktuální procesory Ryzen třetí generace. Očekávat tak můžeme výrazně vyšší rychlosti. Disk je samozřejmě osazován do m.2 slotu a nabídne také masivní chladič. Uveden by měl být do prodeje v listopadu.

GOODRAM SSD IRDM PRO

Představena byla také druhá generace SSD disků IRDM PRO zaměřená na výkon a spolehlivost. Nové disky nabídnou tentokrát místo původních MLC buněk dnešní spotřebitelský standard - 3D TLC. Na pulty obchodů se dostanou na konci září.

Dostalo se i na paměťové moduly. Přichází IRDM PRO DDR4 moduly s frekvencí až 3.600 MHz. Jistě – nejde o žádný hardcore high-end, ale o to atraktivnější by tyto paměti mohly být v běžném spotřebitelském segmentu. Záležet bude také na časování. V prodeji budou dle dostupných informací od druhé poloviny října.

GOODRAM RAM moduly IRDM PRO