Značka L33T Gaming sice bohužel zatím do českých končin nedistribuuje, nicméně by byla velká škoda nepodělit se s Vámi o novinky, které chystá. Doposud se totiž tento výrobce specializoval na výrobu typicky herních křesel ve všemožných provedeních, barvách i s rozdílnou nosností.

L33T Gaming myš, sluchátka, klávesnice

Byť značka původně pochází z Dánska, fanoušky už našla po celé Evropě a je dost možné, že ani vy o ní nečtete poprvé. Co ale poprvé spatří světlo světa, je nová řada herních periferií L33T Gaming. Na stánku na veletrhu IFA nám tyto nové produkty byly představeny a za sebe musím říct, že mě minimálně zaujal jejich propracovaný design a příběh, který si nesou.

Severské příběhy herních periferií

Už na první pohled totiž na periferiích rozeznáte podsvícený motiv vrány s návazností na severskou mytologii, který ozvláštňuje jinak velmi střídmou a vkusnou konstrukci. Myši jsou obraznými vikinskými zbraněmi, sluchátka představují válečné helmy, klávesnice symbolizují dopravní prostředky a podložky. Jejich jména jsou inspirovány severskými mýty, jmény hrdinů či artefaktů.

L33T Gaming klávesnice

Výbava tří bohů

Celkově 12 periferií je rozděleno do tří řad – každá tedy obsahuje jednu myš, jedny sluchátka, klávesnici a podložku. Tyto série nesou božská jména Heimdall, Tyr a Thor a v tomto pořadí se také stupňuje jejich výbava. Nechybí samozřejmě barevné podsvícení, mechanické spínače u Thorovy klávesnice a velmi povedený je design podložek.

L33T Gaming myš

Všechny modely zde asi nezvládneme vyjmenovat, ale pokochejte se alespoň těmi na fotkách. L33T Gaming zasadilo svou první řadu periferií do oblíbené tématiky a tenhle přístup chválíme. Třeba se jednou dostane značka s oficiální distribucí i k nám.