Tým Ferrari Peek při začátcích našich Valorant turnajů jednoznačně vládnul české scéně. Našlapaná soupiska působila velmi sebevědomým dojmem a kluci bez problémů procházeli skrze kvalifikace i finále. O to větší překvapení byla zpráva, že se celý tým nachází na pokraji rozpadu - Jiří "oKKo" Trojan odešel z týmu do zahraničí, kde se pokoušel najít stabilní tým. Po dalších problémech Ferrari opustil další člen a najednou byla sestava ve značném oslabení. Dlouho nic, až se elwzoyova soupiska náhle objevila na kvalifikaci do STAGE III, kterou opět bez problémů kluci vyhráli. To samozřejmě nezůstalo bez povšimnutí a tedy i bez rozhovoru.


Ahoj Honzo, tvoje jméno bude mnoho fanoušků zcela jistě znát z PUBG, kde si mimo jiné chvíli hájil barvy eXtatus a vystřílel sis druhé místo na MČR v PUBG. Tak nejdříve asi klasickou otázku. Co zapříčinilo tvůj odchod z PUBG a příchod právě k Valorantu?
U PUBG jsem už v průběhu minulé sezóny ztratil veškerou motivaci tu hru hrát na nějaké vyšší úrovni, takže jsem to v podstatě jen doklikal do MČR a ukončil. K VALORANTU nakonec přešlo hodně hráčů z nejlepších domácích týmů PUBG a tuzemská úroveň tak klesla, takže jsem určitě udělal správně.
V PUBG si nasbíral spoustu úspěchů, nebylo by lepší třeba stále zůstat u PUBG a vedle toho zkoušet Valorant?
Jak už jsem psal v minulé odpovědi, v PUBG již nevidím žádný potenciál a budoucnost, zároveň mě ta hra už tolik nebavila a VALORANT mi je přeci jen žánrově bližší.
Do Valorant turnajů jste vtrhli s týmem Ferrari peek, který rozmetával všechno na co přišel. Pak ale přišla zpráva, že jste na pokraji rozpadu, co se stalo?
Po asi dvou měsících hraní nám leavnul oKKo do zahraničního týmu. Dlouho jsme se trápili a hledali adekvátní náhradu, až jsem já osobně ztratil trpělivost a chtěl to rozpustit s tím, že si každý budeme hledat angažmá v Evropě. Nakonec jsme si řekli, že spolu zůstaneme aspoň v té čtyřce bez oKKa, který nám aktuálně hostuje a uvidíme, jak se to v budoucnu vyvrbí. VALORANT měl celkově poměrně pomalý start v esportu, takže zatím není kam spěchat.
Opravdu si myslíš, že měl Valorant pomalý start v esportu? Přeci jen se dlouho nacházel v betě, kde jej trápilo nejen obrovské množství bugů, ale i poloviční Vanguard. Ten konec konců není vychytaný ani dnes.
Myslím si, že na to, jak je to velký titul a jak moc velký byl o hru zájem, je ten start opravdu relativně pomalý. Je dost možné, že je to všechno zbržděné právě kvůli COVID-19, takže můžu jen doufat, že se to v blízké budoucnosti začne pořádně rozjíždět. Jinak souhlasím, že hra má ještě spoustu much a celkově mi přijde, že Riot nesplnil hodně věcí, kterými se v ohlašovacím videu pyšnili. Pevně ale věřím, že časem se vše doladí.
Plánujete do budoucna se soupiskou hýbat?
Jelikož stále nemáme pátého hráče, tak je víc než možné, že budeme se soupiskou hýbat. Možná se oKKo nakonec rozhodne přidat se k nám zpět, možná budeme muset hledat jiného stálého pátého člena. Zatím je to vše ve hvězdách.
Vím, že jste s Ferrari Peek mířili mimo naše hranice. Platí to i v případě organizace, nebo zvolíte zastoupení u nás?
U organizace hledáme hlavně zázemí, které by nám umožnilo se hraní věnovat na plný úvazek. To byl v podstatě důvod, proč oKKo původně odešel, jelikož někteří z nás se byli schopni věnovat hře naplno a jiní mají práci a jiné povinnosti, takže v tomhle ohledu došlo ke sporům. Věříme, že s takovými podmínkami bychom byli schopni se dostat na špičku Evropy. Pokud je tento požadavek organizace schopná splnit, je jedno, jestli je česká, nebo zahraniční.  
Zpátky k samotnému Grunex Masters. Nakonec jste se kvalifikovali do STAGE III, zatím bez jediné prohry. Čím to je, že na vás „týmy nemají“?
Neřekl bych, že týmy na nás nemají. Aktuálně jsme ve slabší formě než dříve, jelikož vůbec nescrimujeme. Každopádně si myslím, že disponujeme nejlepšími hráči na tuzemské scéně, a tak dokážeme porážet ostatní čistě skrz individuální skill a zkušenosti.
Co podle tebe musíte udělat k tomu, abyste vyhráli celý turnaj? Nebo naopak, jakou chybu byste museli udělat, abyste ho nevyhráli?
Pokud budeme hrát naši hru, tak věřím, že ligu vyhrajeme. Playstyle českých týmů je však dost často nevypočítatelný, a tak nás může cokoli zaskočit.
A co zatím na Grunex Masters říkáš obecně?
Určitě je to dobrý nápad, avšak hrát týdně 14 map je časově náročné a mohlo by to týmům dost zasahovat do schedulu v Evropě. Bodování je také celkem problém a v soutěži nastává až moc remíz, což zapříčiňuje divně vypadající tabulky. Je to ale první taková soutěž ve Valorantu a všechny mouchy se dají vychytat do budoucna. Doufám, že je tohle teprve začátek něčeho většího.
Poslední otázka – co bys uvítal nebo naopak co potřebuje česká scéna?
Určitě bych uvítal, kdyby se to tady rozjelo ve větším a české organizace se více zapojovaly do scény. Valorant obecně má ale velmi pomalý start a tak určitě nikomu nevyčítám, že zatím pouze přihlíží a čekají. Jinak v ohledu na tuzemské týmy asi zatím není co říct – zatím je hra venku moc krátkou dobu na to, abych byl schopný říct, co jim chybí.
Díky moc za rozhovor a ať se vám daří!