Závody Formule E se obyčejně jezdí na menších městských okruzích po celém světě. Jde o sérii závodů s vozidly, které připomínají slavnější monoposty Formule 1, ale jezdí na elektřinu. Normálně se tedy jedná o reálné závody, které s esportem nemají co společného. Pandemie ovšem mění mnohá zajetá pravidla, a tak se Formule E přestěhovala do virtuální reality.

Virtuální závod pro charitu měl nedávno pomoci vybrat peníze pro UNICEF. Profesionální jezdec za stáj Audi Sport ATB, Daniel Abt, však k tomu přistoupil trochu neférově. Místo své účasti si bez dovolení a tajně najal profesionálního hráče závodních her, Lorenza Horzinga. Ten dojel s Abtovo jmenovkou v závodě na třetí pozici. Druhý Jean-Eric Vergne ovšem vycítil něco nekalého a vše nakonec vyšlo najevo.

Abt byl diskvalifikován a musí charitě zaplatit 8 900 liber, tedy přes čtvrt milionu korun. Závodník se později i omluvil.

Moc se omlouvám za to, co se stalo. Vím, že tenhle projekt zabral mnoho práce organizátorům Formule E. Uvědomuji si, že moje chování a přístup nebyl nejlepší, ale neudělal jsem to se zlým úmyslem.

Krom tučné pokuty si tak Abt urval pořádnou ostudu.