Není tak ojedinělé, že to, co se stane v "našem" světě, ovlivní i ten herní. A je tomu stejně i u japonské hry Judgment. V té jednu z hlavních rolí hraje Kyohei Hamura, kterému hlas propůjčil Pierre Taki, japonský zpěvák. Ten byl před pár dny zadržen policií pro podezření z držení a užívání kokainu. Následný test moči toto podezření potvrdil a Pierre se k tomuto činu přiznal.

Japonská společnost je vůči jakémukoliv porušování pravidel velice striktní a nic neomlouvá. Například v roce 2014 byli dva členové skupiny Chage a Aska zatčeni kvůli užívání MDMA. Jako reakci se Universal rozhodlo jejich muziku přestat prodávat. A v případu Pierre Takiho to nebude jiné. SEGA vydala prohlášení, že v tuto chvíli stahuje Judgment z prodeje, a to jak fyzickou,tak digitální kopii. Na další kroky si prý máme počkat. Je dost možné, že se SEGA bude snažit předabovat tuto postavu, možností je ale i úplné zrušení Judgment.

Kromě toho Pierre Taki daboval i sněhuláka Olafa, a to jak v samotném Frozen, tak i v připravované hře Kingdom Hearts 3. K jakému kroku se Walt Disney spolu se Square Enix odhodlají, není zatím jasné.