Kingdome Come

Kingdom Come je venku, ale mezi pozitivními ohlasy se najdou i nespokojené výkřiky. Často jsou mimo jiné spojovány se systémem ukládání hry. Automatické uložení totiž probíhá jen při zásadních posunech v ději a v ostatních případech musíte využívat české alkoholové speciality - tzv. sejvovice. Ta je ve hře poměrně drahá, případně si ji musíte sami "vypálit".

Ač tato skutečnost dává hře určitý směr, často může být potřeba ukládání nutná - hlavně tehdy, pokud třeba rychle potřebujete odejít od počítače a nechcete přijít o progres posledních desítek minut. Na redditu jsme objevili návod, který vám (alespoň prozatím) umožní hru ukládat neomezeně. Stačí jen přepsat pár znaků v jednom z herních souborů.

Nejdřív záloha

  1. Najděte na disku složku se soubory knihovny Steamu (obvykle C:\SteamLibrary\steamapps\common)
  2. Pokračujte do složky "KingdomComeDeliverance" a dále do složky “Data”
  3. Zazálohujte si soubor “GameData.pak” - pro jistotu

Teď k samotným úpravám

Sejvovice

  1. K otevření tohoto souboru využijeme třeba WinRAR nebo 7-ZIP. Stačí kliknout pravým tlačítkem na soubor “GameData.pak” a otevřít v jednom z těchto programů (možná budete muset dohledat, kde je máte nainstalované)
  2. V otevřeném archivu pokračujeme do “Libs\UI\UIActions\” a otevřeme soubor “MM_SaveGame.xml” v textovém editoru (postačí třeba poznámkový blok)
  3. Na řádku 67 byste měli najít následující paramtery: <Inputs SaveType=”2″ OverwriteSaveId=”-1″ UsePotion=”1″ />
  4. Změňte UsePotion=”1″ na UsePotion=”0″ (prostě nulu místo jedničky), soubor si uložte a přepište jím ten původní v otevřeném archivu.

Sejvovice

Hotovo. Nyní by hra měla jít ukládat neomezeně - musíte ale pořád mít v inventáři alespoň jednu Sejvovici! Ta ale nebude při ukládání zkonzumována, takže ji můžete využívat pořád dokola.

 


GrunexCast #20: Předplatná her jako budoucnost?

Archiv podcastů