Na Twitchi se najdou velice štědří lidé, kteří rádi podpoří streamery jistým obnosem. Mezi takové zřejmě chtěl patřit i mladík, který krom sportu často kouká na Fortnite. Jeho matka se nedávno podělila o příběh, ve kterém popsala, jak její syn utratil veškeré naspořené peníze z několika let bez jejího vědomí za pouhých 17 dní.

Tfue byl jedním ze streamerů, kterému kluk poslal peníze

Klučina se během druhé poloviny června dost rozvášnit a pomocí debetní karty rozdal 19 870 dolarů, okolo 450 000 Kč. Náctiletý kluk donatoval známé streamery na Twitchi, jmenovitě podpořil například hráče jako Tfue, Gorb a Ewokttv. Obnos poslal také hráčům NBA a NFL. Krom přímých donatů kluk kupoval subscriby.

Matka o příběhu informovala na redditu /r/Twitch a později se vyzpovídala webu Dot Esports. Na diskuzním fóru původně prosila o radu, jak peníze získat zpátky. Nejrozumnější řešení bude nejspíše obrátit se na banku a zažádat o zrušení transakcí.

Dle webu Dot Esport se matka dotyčného kluka podělila o screen z historie plateb a zároveň oslovila jednotlivé streamery, kteří obdrželi peníze. Dva z nich již odpověděli. Tyto skutečnosti dokládají, že se celá situace opravdu stala.