Minipočítače Intel NUC jsou populární, pokud potřebujete například velmi kompaktní server, děláte na nějakém projektu nebo jen nemáte dostatek prostoru pro klasický desktop. Intel v tomto případě nemá moc konkurence, ovšem AMD zřejmě něco chystá. The DeskMini DMAF5 od Minisforum by měl být jeden z prvních minipočítačů s AMD procesorem.

V útrobách se bude skrývat notebookový čim Ryzen 5 3550H. Bohužel se tak zatím nedočkáme osazení nových procesorů s označením Renoir. Přesto by výkon měl být dostatečný.

Procesor by v tomto případě měl být dostatečně chlazený. Výrobce se chlubí odvodem tepla, které pokryje 45 W. Přitom zmíněný procesor má spotřebu jen 35 W. Hlasitost se přitom udržela pod 30 dB.

Minipočítač půjde přimontovat na zadní stranu monitoru pomocí VESA uchycení. Samozřejmě v tomto kompaktním těle není moc místa. Osadit tak můžete pouze dvě RAM paměti typu SO-DIMM DDR4 a jedno M.2 SATA SSD. O konektivitu se postarají dva gigabitové ethernet porty, čtveřice USB, Wi-Fi a Bluetooth 5. Displeje lze připojit pomocí HDMI 2.0 a DisplayPortu 1.2.

Minipočítač bude již brzo dostupný v rámci komunitní Indiegogo kampaně. Cena zatím nebyla oznámena.