Kuriózní banování na českém twitchi nekončí. Po Opatovi a Resttovi obdržel ban DeeThane. Stalo se tomu tak k večeru 16. června. DeeThanův účet byl zabanován z důvodu autorských práv, jak se nechal streamer na facebooku slyšet.

Samozřejmě člověk jako DeeThane má již z povolání autorská práva celkem zmáknutá, přesto podmínky na Twitchi porušil. DeeThane se totiž koukal na televizní noviny přímo na streamu. V jedné reportáži o esportu měl rozhovor. DeeThane se samozřejmě chtěl podělit o svoji radost a reportáž ukázat. Právě to nejspíše zapříčinilo samotný ban na 24 hodin.

Ban je i přes celkem úsměvnou situaci pochopitelný. Pravidla jsou zkrátka pravidla. Bohužel stream dost možná někdo nahlásil a až poté si porušení pravidel Twitch všiml. Vzhledem k situaci už takovéto nahlášení smysl nedává. DeeThane i dle videa měl z reportáže a rozhovoru totiž velkou radost.

Otočení celé situaci přišlo dalšího rána. DeeThanův účet byl po devíti hodinách odbanován. Streamer se o tom nedozvěděl z oficiálního mailu od Twitche, nýbrž z Twitteru.