Na začátku letošního roku představilo Lenovo svoji novou značku Legion. Má sloužit ke sjednocení všech herních produktů od čínského giganta, zatím jste je mohli poznat třeba podle „Y“ v označení či slova Gaming. Legion tak bude něco podobného, jako ROG u Asus nebo nově Aorus u Gigabyte.

Na tiskové konferenci v Praze představilo české zastoupení vizi pro Legion do budoucna. Zatím pod značkou Legion koupíte notebook Y520 v několika konfiguracích. Do budoucna jsou v plánu další herní notebooky, třeba již oznámený Legion Y720 by měl dorazit nejpozději v květu, má být více konfigurací, desktopy a samozřejmě také herní periferie.

Legion ve spojení s Lenovo tak do budoucna určitě budete vídat. Společnost se chce hráčům přiblížit také dalšími způsoby kromě nabídky hardware, mělo by se jednat o různé herní akce nebo třeba turnaje.

Lenovo Legion Y720

Jak už bylo řečeno, v květnu můžete čekat zahájení prodeje druhého Legion modelu. Novinka přinese volitelný 4K displej (Full HD v základu), audio Dolby Atmos a nejvyšší model potom grafickou kartu GeForce GTX 1060. Stejně tak ve vyšší konfiguraci najdete 16 GB operační paměti a 512GB SSD disk. Ceny mají startovat na 37 999 Kč.