Naprostá dominance, těmito slovy by se daly jednoduše popsat obě finálová utkání nejvyšších západních lig LEC a LCS.

Od sezóny 3 dva nejúspěšnější evropské celky. Fnatic už 7 mi násobný šampion Evropy, jediný celek, který dokázal mít perfektní 18-0 split a finalista Worlds Finals 2018. Proti nim vyzyvatelé a obhájci titulu, výherci MSI 2019 a finalisté Worlds Finals 2019, 6 ti násobný šampióni Evropy G2 Esports. Těm zkomplikoval cestu Playoffs celek MAD Lions, se kterými se potkali v odvetě v semifinálovém boji a výhrou 3:1 šli do finále za FNC.

Ti nám první dvě BO5 série proti OG a MAD předváděli naprosto výbornou hru. Bylo vidět, že hráči jsou sehraní a vždy si na Vyvolávačově žlebu prosadí svůj styl hry, na který žádný ze soupeřů nedokázal najít odpověď. G2 Esports ovšem nejsou jen tak nějací hráči, ale právě ti nejlepší, které evropská LEC má. Očividně si v G2 všimli, že jestliže Mikyx hraje Ardent supporta, tak je Caps schopný dominovat, a proto si právě do první hry zvolili pro ně silnou kombinaci Lulu Kog´Maw a na střední linku pro PERKZe jeho obávaného Azira. Právě tito dva hráči byli hlavními carry pro rozdávání poškození a věru se činili.

Hráči Fnatic dokázali v úvodu využít dobrých situací k zisku mírného vedení, které ovšem G2 dokázalo následně potrestat a získat na svou stranu. Následovala naprostá dominance, kterou ukončil až výbuch Nexusu. Ve druhé hře se hráči FNC rozhodli pro jinou herní strategii, ale výborný draft si prosadili i v druhé hře a tuto valící se sněhovou kouli nezastavili hráči kolem Rekklese ani v druhé hře. Do třetí hry se rozhodli vzít pro Nemesise Azira, aby s ním nemohl nadále excelovat PERKZ a opravdu se hra vyvíjela dobře pro Fnatic, ovšem výborné pozicování Capse v soubojích otočilo vývoj a G2 se podařilo ukončit finálovou sérii a připsat si sedmý titul šampiónů poměrem 3:0.

Mezinárodně nejúspěšnější americký tým, který už léta vyčkává na úspěch na domácí půdě, celek Cloud9, prodělal velké změny, které fanoušci z počátku sezóny opravdu neviděli rádi, ovšem brzy pochopili, že tyto změny byly k lepšímu a C9 je se téměř podařil Perfektní split. Do finále se k nim probojoval celek FlyQuest postavený ze zkušených veteránů evropské a americké scény, který si museli projít celým Losers´Bracketem pro ně ovšem úspěšně.

První hra probíhala velmi dobře pro FLY, kteří se dokázali držet celku Cloud9, ovšem po vypjaté téměř 40 minutové hře šlo vítězství pro C9. Následně se v plné síle projevila forma C9, se kterou dominovali celou základní část jara. Neustálá agrese, hledání potyček na mapě a odřezávaní zdrojů svých soupeřů a za poslední 2 mapy nedokázal celek FLY získat více jak 2 věže od celku Cloud9. A tak se v Cloud9 mohli všichni radovat po dlouhých 6 letech z titulu šampionů NA LCS.

Oba týmy G2 Esports a Cloud9 se automaticky kvalifikovaly na Mid-Season Invitational 2020, které by se podle posledních zpráv mělo odehrát v červenci.