Máme za sebou první herní týden LCK – korejské nejvyšší ligy v League of Legends.

DragonX je staronový super tým vzniklý z původního Kingzone DragonX, který hned v úvodním týdnu zaujal. Doran a Chovy, kteří přistoupili z veleúspěšného týmu Griffin, se budou snažit navázat na dominantní výkony z roků 2018 a spring splitu 2019 a dokázat, že právě oni jsou nejlepší tým v Koreji. Stejně tak Afreeca Freecs, kteří si výborně vedli především v roce 2018, kdy se dostali až do čtvrtfinále světového šampionátu. Nyní s novou soupiskou si hned v prvním týdnu dokázali poradit jak s Griffin, tak s Hanwha Life Esports, kteří si museli projít spring promotions po umístění na deváté příčce summer splitu 2019.

DragonX po výhře nad KT Rolster

Dalším týmem, který si připsal dvě vítězství v prvním týdnu, jsou Gen.G. Ti po průměrných výkonech v roce 2019 promíchali soupisku a rádi by se vrátili na vrchol korejského League of Legends, tak budeme sledovat, jak se jim bude dařit. Největší překvapení roku 2018 a po 3 splity nejlepší tým základních částí Team Griffin si prošel skandálem CEO a trenéra, který vyvrcholil odchodem kouče cvMaxe. Nyní po prvním týdnu skončil se skóre 0:2. Z původních hráčů, kteří byli sehraní jako švýcarské hodinky, zůstali jen Sword, Tarzan a Viper. Bude tedy nějaký čas trvat, než se hráči sehrají na dřívější úroveň.

Kellin a Clid 

Ani v SKT T1 (nyní pouze T1) se nevyhnuli změnám - Cuzz a Roach nahradili Khana a Clida. Také dlouhodobý trenér SKT T1 kkOma se rozhodl odejít z T1 s pocitem, že týmu to nejlepší již dal a nyní je třeba jít dál. Novým trenérem se stal Kim, který v roce 2017 koučoval neporazitelné Longzhu Gaming, v roce 2018 šampiony Invitus Gaming a loni výborně hrající nováčky z DAMWON Gaming. Tým skrze média a proběhlé hry působí velmi dobře a určitě se máme ještě na co těšit.

Cuzz, Faker a Teddy