Hned první BO5 série letošního LEC Spring Playoffs nám přinesla neuvěřitelnou podívanou. Jak poznamenal Jakob „YamatoCannon“ Mebdi, který se podílel na komentování série: “Toto je asi největší překvapení v historii EU LEC“. Navíc se na něm podíleli hned dva čeští hráči - Marek „Humanoid“ Brázda a Matyáš „Carzzy“ Orság.

MAD Carzzy

Výherce základní části jarní LEC a výherci MSI 2019 G2 Esports měli možnost vybrat si své oponenty z třetího nebo čtvrtého místa tabulky. Zvolili se MAD Lions před týmem Origen. MAD jsou až na Marka „Humanoid“ Brázdu týmem mladých talentů, kteří působí v LEC svůj první či druhý split, jejich postup do vyřazovací části byl pro mnohé velkým překvapením.

V týmu rozhodně panuje pohodová nálada, o kterou se stará realizační tým. Sám Carzzy na svém streamu zmínil: „Lepšího trenéra, než je James „Mac“ MacCormack jsem nikdy neměl“.

Trenér MAD James "Mac" MacCormak

Odhady konečného stavu od komentátorů šly před první hrou ve prospěch G2. Hned v první hře se MAD postarali o zajištění série výborně provedenou strategií. Carzzy na Kalistě neskutečně řádil a konečné skóre 14/3/7 o tom samo vypovídá.

Druhá hra šla po nevydařených akcích MAD následně pro G2, a série se tak srovnala na 1:1. Ve třetí hře dostal Perkz od českého midlanera ochutnat vlastní medicínu v podobě Luciana se kterým často právě chorvatský hráč dominoval. Po skvělé hře se MAD posunuli znovu do vedení, které vzápětí G2 srovnali na 2:2 a šlo se do poslední 5. hry, kterou jen málo kdo očekával.

MAD Humanoid

V poslední hře šlo téměř všechno naprosto výborně pro MAD Lions, ovšem G2 jsou známí tím, že se dokáží dostat zpět do zápasu i s velkým deficitem zlata. Jejich split push strategií dokázali téměř přechytračit i MAD, kdy jejich Nexusu při posledním nadějném útoku G2 zbylo HP na jeden zásah základním útokem. Následně si MAD Lions došli pro Nexus, výhru v sérii a přímý postup do semifinále Spring Playoffs, čímž poslali obhájce titulu G2 Esports do Loser Bracketu.

MAD Shadow si vysloužil MVP série za vynikající výkon