Máme za sebou osmý herní týden LEC – evropské nejvyšší ligy v League of Legends. Playoff už mají jisté celky G2 Esports, Fnatic, Origen, MAD Lions, Misfits Gaming a Rogue. Tento týden proběhl po pauze formou online, kdy týmy zůstaly ve svých gaming housech. Plánované finále bylo již ohlášeno, že se přesouvá do Berlínského LEC studia ovšem je možné, že proběhnou nějaké změny.

Perkz - podobná nálada panuje v G2

FC Schalke04 povolali posilu do lesa Luroxe a nyní zaznamenávají první 2:0 týden jarní části. Bohužel pro S04 už je příliš pozdě a jejich šance na playoffs jsou už dávno pryč.

FNC, G2 i OG jsou maximálně připravení na playoffs a dávají to znát svým oponentům skrze velmi dominantní herní výkony. MAD jsou v závěsu a mají jasný cíl - jak Carzzy a Humanoid ve videu ze série „Czech it out“ říkali: „Jdeme si pro Finals.“

FNC Bwipo

MSF a RGE týdenní pauza rozhodně nepomohla. Oba týmy zaznamenaly 0:2, ovšem všechno může být ve vyřazovací části jinak. Především v minulosti Febiven zářil ve vypjatých situacích.

Letos zůstanou brány playoffs zavřené pro českého střelce v XL Patrika "Patrik" Jírů.

V posledním týdnu obvykle neočekáváme nějaké nové nacvičené strategie. Připravené strategie si týmy nechají až na BO5 série. Je možné, že týmy pošlou do hry i substitute hráče.

Pro XL Patrika zůstane letos playoffs zavřené