Spolupráce League of Legends s jinými značkami by se ještě před pár lety zdála jako směšný nápad, to by ale platilo i v případě tvorby více her najednou nebo přípravy vlastního seriálu. Jak zástupci Riot Games řekli, společnost se chce stát moderní firmou zábavního průmyslu, svůj záběr tedy musí rozšířit. Po spolupráci s Fortnite a PUBG: Mobile se tak svět Runettery dostává i do Magic: The Gathering.

Karetní hra se nyní těší vydání nové série, ve které se objeví i několik limitovaných karet. Ty budou vydávány v tzv. dropech, tedy podobně jako oblečení. Spolupráce s Riot Games spočívá v obrázcích, které se na kartách objevují. Ty jsou inspirovány seriálem Arcane a objeví se zde jak lokace, tak specifické předměty.

Jak už bývá u karet ze světa Magic: The Gathering zvykem, pod popisem schopností se objevují i citáty. A karty inspirované Arcane nejsou výjimkou, tudíž i zde najdeme několik vět ze seriálu. Všechny limitované karty mají jako tvůrce podepsané studio Riot Games. Karty budou k dispozici za 30 dolarů, případně ve fóliovém provedení za 40 dolarů.