Minecraft je proslulý mimo jiné i řadou modifikací. Ty se vytvářejí již od útlých verzí hry a díky nim si lze oblíbený sandbox titul upravit do prakticky jakékoliv podoby. Jak při stavění, tak při módování se prostě meze nekladou a vše je jen o vaší představivosti. Reddit uživatel DeltaTwoForce ovšem dokázal vytvořit něco trochu unikátního, totiž virtualizaci operačního systému přímo ve hře.

Ve zkratce je virtualizace v našem případě spuštění operačního systému uvnitř jiného systému. DeltaTwoForce se v karanténě trochu nudil, a tak přišel s myšlenkou virtualizace uvnitř Minecraftu. Výsledkem je, že v Minecraftu můžete spustit prakticky jakýkoliv operační systém a mít tak přímo ve hře funkční počítač.

Aby toho nebylo málo, přidal k samotné myšlence i skládání počítače. Objednat si tak můžete jednotlivé části, které poslouží jako základ pro virtuální mašinu. Samotný operační systém si lze nahrát jako klasický .iso soubor, jenž si stáhnete z internetu.

V Minecraftu tak můžete zahrát jinou hru. Na videu je vidět třeba Doom. Lze ovšem jistě zkusit i Minecraft v Minecraftu (a pak v dalším Minecraftu?). Celý projekt je veřejně dostupný na GitHubu a modifikace je kompatibilní s Minecraftem 1.15.2. Krom obrázků zde naleznete i kompletní návod na přidání libovolného systému (.iso instalačka) a nastavení velikost disku.