Hra PayDay spatřila světlo světa již v roce 2011 a stala se velice oblíbenou. Po dvou letech vyšlo neméně oblíbené a úspěšné pokračování této hry. Nedávno však vyšla nová verze hry, tentokrát pro mobilní zařízení. Hra je dostupná pro Android i iOS.

Hra se točí kolem potyček mezi lupiči a policisty. Lupiči se snaží vybrat trezory a policisté se snaží jim v tom zabránit a to není úplně jednoduché.

Pro hraní potřebujete telefon s Androidem 5 Lollipop, nebo novější a 1,5GB pamětí RAM. Stejně jako ve hře pro PC a konzole, i v mobilní verzi jde o vykrádání bank, nebo různých budov. V této hře můžete hrát jak za zloděje tak za policisty, kteří se snaží zabránit loupeži. 

Hru jsem intenzivně hrál několik dní, rozhodně si své fanoušky získá, nicméně abych řekl pravdu, zajímavější mi přišly jiné Battle Royale projekty. Tato hra mi přijde příliš chaotická a zbytečně moc zrychlená. Pravda, hraní na telefonu má být rychlejší a zábavnější, nicméně pokud si pustím nějakou 3D střílečku, potřebuji nápad nebo trochu zajímavé kvality. Zde jste neustále oživováni a dostáváte se občas do chaosu. Kdyby hra fungovala například jako CS:GO, byla by zábavnější.

Tuto hru brzdí vcelku chaotické rozhraní domácího prostředí. Odemykání jednotlivých charakterů tomu taky moc nepřidá. Jistá zábavnost zde ale rozhodně je. Zpočátku nemáte přístup ke všem herním režimům a musíte vyhrát 10 rychlých bitev, aby se vám odemkl ranked mód. Rychlé bitvy trvají 3 minuty, zatímco hodnocené 7 minut.

Na pochopení hry potřebujete možná zbytečně moc času. Hlavně to, jak vše funguje ve vašem klientovi, kde můžete odemykat a vylepšovat různé věci. Od nových charakterů, po zbraně a vybavení, nebo otevírání balíčků v podobě trezorů.

Závěrem bych jen podotkl, že pokud této hře dáte několik dní dokáže vás zabavit a překvapit. Jediné negativum je nepřehlednost.