První kolo hlavní fáze MOL eCupu, obdoby fotbalového poháru, dospělo ke svému konci. Vyřazovací boje hlavní fáze započaly 2. června. Na virtuální pažity nastoupilo 32 hráčů reprezentujících barvy fotbalových klubů ze všech koutů republiky. Nechybí samozřejmě prvoligové ani druholigové celky a jména jako AC Sparta Praha, FC Viktoria Plzeň nebo SK Slavia Praha. Naplno do soutěže vstoupily také druholigové kluby. Za zmínku stojí například FK Pardubice, za které ve virtuálním poháru nastupuje zvučné jméno na domácí FIFA scéně, konkrétně Štěpán "RIIJK" Sobocki.

Raduje se Sparta, Plzeň, Slavia i Pardubice

S první výzvou v rámci MOL eCupu si dle očekávání poradili všichni favorité. Ve dvou zápasech dokázal sérii uzavřít T9Laky z plzeňské Viktorie. Obě pražská "S" sice využili maximální počet zápasů BO3 série, postup si ale utéct nenechaly. Radovat se mohli také fanoušci Pardubic, které za úspěchem vede ostřílený RIIJK. Daleko od postupu nebyl profesionální fotbalista Vít Beneš z SK SigmA Olomouc, cestu do osmifinále mu ale nakonec překazil Patooo9, reprezentant TJ Spartak Pilníkov. 

Sparta potká Bohemians, Teplice vyzvou Pardubice

Vyřazovací boje budou pokračovat už začátkem příštího týdne. Celkem nás čeká osm vyřazovacích zápasů.

18:00 FK Mutěnice (FCMARTIN) vs. Viktoria Plzeň (Drmi10) - ŽIVĚ
18:00 FC Nové Hodějovice (Krtek88) vs. Baník Ostrava (Va6ek7)
18:00 FC ZVVZ Milevsko (Suchos95) vs. Slezský FC Opava (Matěj Helešic)
18:00 SK Dynamo České Budějovice (Slapi) vs. FK Neratovice-Byškovice (SG.CptKubajz)
18:00 SK Sparta Úpice (sirisetsedm) vs. TJ Spartak Pilníkov (Patooo09)
19:00 FK Jablonec (Kucera) vs. SK Slavia Praha (Kobbycz) - ŽIVĚ
20:00
 FK Teplice (Dalas94) vs. FK Pardubice (RIIJK) - ŽIVĚ
21:00
 Bohemians 1905 (M4tk0) vs. AC Sparta Praha (JamesBony) - ŽIVĚ

Sledujte osmifinále živě na twitch.tv

Osmifinále a s ním i 16 nejlepších domácích hráčů FIFA 20 můžete sledovat taktéž na oficiálním twitch kanále soutěže. Vysílání vybraných zápasů odstartuje v úterý 7.7. v 18:00. Stejně jako v prvním kole, tak i tentokrát se komentáře zhostí Jan "Emerickson" Krupička.