Italské studio Milestone pomocí nového traileru přibližuje multiplayer chystaného nového pokračování závodní série MotoGP. Série vůbec poprvé nabídne dedikované servery pro hostování on-line závodění a to přímo ty od Amazonu, konkrétně specializované GameLift, takže by on-line hraní mělo fungovat mnohem lépe než v předchozích dílech.

Michele Caletti, producent v Milestone, k tomu řekl: „Závodní hry jsou nesmírně náročné na využití sítě a odezvu kvůli vytvoření věrohodné akce na trati. Abyste zvládli motorku MotoGP, která se pohybuje rychlostí 300 km/h, potřebujete naprostou přesnost v kolizích a přesnou reprodukci pohybů soupeřů. Díky GameLift je odezva nejen nižší, ale i mnohem konzistentnější. Využití sítě ze strany serveru jako problém v podstatě odpadá, neboť každý hráč má stejný tok dat. A pocit z jízdy na trati je nyní neuvěřitelný!”

Kromě dedikovaných serverů představilo studio také další vlastnosti multiplayeru v MotoGP 19. Například do budou veřejná lobby či možnost těch soukromých, abyste mohli závodit hezky v klidu pouze s kamarády. Objeví se také režim Race Director, kde budou moci hráči nastavovat aspekty on-line závodů, jako jsou závodní relace nebo třeba povětrnostní podmínky na trati. Přibude také TV Director s hromadou možností, jak pomocí kamer zachytit tu nejlepší akci na trati.

MotoGP 19 vyjde 6. června ve verzích pro PC, PlayStation 4 a Xbox One.