Během pátého odehraného víkendu Esport hokejové ligy jsme byli svědky několika důležitých utkání o čelo tabulky. Stoprocentní výkony museli podat hráči klubů BK Mladá Boleslav, HC Dynamo Pardubice, Rytíři Kladno i HC Kometa Brno, aby se buď posunuli na úplný vrchol tabulky, nebo si pojistili pozici.

V 9. kole byl tahákem zápas mezi Mladou Boleslaví a Brnem. Atraktivní a důležité utkání proběhlo i v 10. kole, kde se střetla opět Kometa tentokrát s Pardubicemi. V neděli poznalo poprvé hořkou pachuť porážky Kladno. Za to pro Mountfield HK byla neděle svátečním dnem. Konečně se jim podařilo utrhnout první bod v sezóně, když remizovali se Spartou Praha.

Zápasy můžete sledovat živě nebo ze záznamu na oficiálních Twitch a Youtube kanálech gamerů. Odkazy naleznete po kliknutí na přezdívky hráčů níže v článku, popřípadě sledujte novinky na oficiálním webu EHL nebo sociální sítě Facebook a Instagram.

Tabulku základní části po odehraném 9. a 10. kole najdete ZDE.

Kometa těsně podlehla Mladé Boleslavi

V duelu HC Kometa Brno vs BK Mladá Boleslav proběhlo napínavé utkání mezi Jifim23 a Pepcoustachurcikem. Brněnský gamer ovládal hru do poloviny zápasu tříbrankovým vedením. Po nádherné kombinaci se ale Jifimu podařilo vstřelit první branku v 33. minutě. Pár sekund před koncem 2. třetiny ještě snížil stav na 3:2. Vyrovnávací branka padla ve 49. minutě po špatné rozehrávce Brna, kdy brankář neměl šanci v situaci 1v1 proti útočníkovi. Minutu na to odpověděl Pepcastachurcik gólem na 4:3. Necelou minutu na to Jifi opět skóroval, ale rozhodčí vyrovnávací branku neuznali. Chvíli po neplatném gólu Mladé Boleslavi tak Kometa navýšila stav na 5:3. Ještě 14 sekund před koncem Jifi umístil čtvrtý gól do soupeřovy brány, ale zápas skončil za stavu 5:4. Jestliže se měla Mladá Boleslav udržet ve vedení ligy, musel Kumbik zvítězit alespoň o 2 góly proti Bladeovi. To se mu povedlo a vítězstvím 5:2 opět zachránil mladoboleslavský tým.

Bílí Tygři Liberec - HC Olomouc 13:4

 • Adam „Dzouvi" Menšík - Tomáš „Indris" Indra 9:0
 • Daniel „DannyZedlo" Sedláček - Martin „MattMD43" Hrubeš 4:4

HC Škoda Plzeň - Mountfield HK 13:11

 • Dominik „CzechDomin" Humpál - Jakub „Jackey" Michálek 6:10
 • Pavel „Pikej" Kail - David „Willy9" Voňka 7:1

HC Sparta Praha - PSG Berani Zlín 6:8

 • Filip „Arcade" Nosek - Jakub „JohnLeclair" Baďura 5:4
 • Michal „Mišánek" Koloc - David „Mikin" Mikoška 1:4

HC Oceláři Třinec - HC Energie Karlovy Vary 14:10

BK Mladá Boleslav - HC Kometa Brno 9:7

Rytíři Kladno - HC VERVA Litvínov 8:1

 • Jaroslav „Jarin" Řehoř - Patrik „Winci" Wenzel 5:1
 • Martin „Tejky" Tejček - Miroslav „TheNotorik" Šmok 3:0

HC Vítkovice RIDERA - HC Dynamo Pardubice 3:6

 • Filip „Phil93" Strnad - MIchal „Michal1996" Vaněk 1:2
 • Jiří „Danda89" Daniš - Adam „CallmePablo" Čejka 2:4

Rytíři poprvé poraženi, Mountfield získal bod

Důležitý a těžký zápas čekal Rytíře Kladno proti Liberci. Mezi Jarinem a Dzouvim se očekával vyrovnaný zápas. Nakonec ho ale plně kontroloval liberecký gamer a pokořil soupeře 10:2. V druhém zápase sice kladenský Tejky vyhrál 3:0 nad DannyZedlem, nicméně na konečném výsledku to už nic nemohlo změnit. Kladno tak neudrželo krok s Mladou Boleslaví a propadlo se na 3. místo.

Dlouhých 10 zápasů trvalo Mountfieldu HK získat první bod v letošní sezóně. Podařilo se jim to až v zápasech se Spartou Praha. Obě utkání skončila nerozhodným stavem 3:3 a 2:2.

Kometu Brno čekal i v nedělním důležitém zápase o upevnění si pozice jeden z těžších soupeřů. HC Dynamo Pardubice potřebovaly zvítězit, aby se od minulého týdne nepropadly ještě níže, vzhledem k tomu, že až do 8. kola byly na čele tabulky. V prvním utkání se střetli Michal1996 a Pepcastachurcik. Zápas dopadl lépe pro pardubického gamera výhrou 4:2. Blade tedy musel vyhrát alespoň o 2 branky, aby si ze zápasu odnesli alespoň 1 bod. Celých 60 minut bylo dost vyrovnaných, nicméně Bladeovi se dařilo držet si dvoubrankové vedení počas většiny zápasu. Vypadalo to, že utkání skončí za stavu 4:2 pro Kometu, ale neskutečných 5 sekund před zazněním závěrečné sirény snížil CallmePablo na 3:4, což v konečném výsledku znamenalo porážku 7:6 pro Kometu.

Kumbik podržel Mladou Boleslav i v zápase proti Karlovým Varům. Po těsné Jifiho prohře 4:5 s Kubii7, zvládl Kumbik duel s Kubinem, když mu nasázel dvě branky a udržel si čistý štít.Mladá Boleslav tak nadále vede ligu o pouhý bod před Pardubicemi.

Obrovský debakl zažila HC Olomouc. V zápase s Plzní prohrála 2:19, což je zatím nejvýše zaznamenaná porážka v letošní sezóně.

HC VERVA Litvínov - HC Vítkovice RIDERA 7:9

 • Patrik „Winci" Wenzel - Filip „Phil93" Strnad 3:4
 • Miroslav „TheNotorik" Šmok - Jiří „Danda89" Daniš 4:5

HC Dynamo Pardubice - HC Kometa Brno 7:6

HC Energie Karlovy Vary - BK Mladá Boleslav 5:6

 • Jakub „Kubii7" Bláha - Jindřich „Jifi23" Fencl 5:4
 • Jakub „Kubin" Černo - Radek „Kumbik" Kumbera 0:2

PSG Berani Zlín - HC Oceláři Třinec 5:11

Mountfield HK - HC Sparta Praha 5:5

 • Jakub „Jackey" Michálek - Filip „Arcade" Nosek 3:3
 • David „Willy9" Voňka - Michal „Mišánek" Koloc 2:2

HC Olomouc - HC Škoda Plzeň 2:19

 • Tomáš „Indris" Indra - Dominik „CzechDomin" Humpál 1:11
 • Martin „MattMD43" Hrubeš - Pavel „Pikej" Kail 1:8

Rytíři Kladno - Bílí Tygři Liberec 5:10

 • Jaroslav „Jarin" Řehoř - Adam „Dzouvi" Menšík 2:10
 • Martin „Tejky" Tejček - Daniel „DannyZedlo" Sedláček 3:0