Už pěkných pár let se ukazuje, že pokud nabídnete kvalitní F2P hru s dobře zavedenými monetizačními mechanismy, může hra nejen vydělat pěkné peníze, ale hlavně zůstat na trhu dlouho. Většinou se ale daly F2P poznat – nabídly spíše jednodušší grafiku a vývoj hry se spíše táhl po delší dobu.

První výjimkou ale byl battle royale Warzone od Call of Duty. Tříáčková hra nabídla placenou kampaň a běžný multiplayer, svou battle royale odnož ale Activision nabídl zcela zdarma. To byla velká zpráva – dobrá grafika společně se skvělou hratelností a obecně kvalitami velkých her a zdarma? To se jen tak nevidí.

Očividně ale plán vyšel, a následovat jej tak bude další hra. Tou bude Halo: Infinite, které nabídne multiplayer zdarma. Po rozšířených spekulacích to nakonec potvrdil samotný Microsoft, který tvrdí, že Halo je pro každého.

Toto oznámení a plán společnosti zapadá do konceptu „platformy“, tedy že Halo: Infinite nemá být „pouze“ pokračováním, ale celou platformou hostující spoustu budoucího updatu.