Na Kickstarteru se objevila nová myš. Na tom by nebylo až tolik zajímavého, Lexip ale nabídne vychytávky, které jsme tu snad ještě neměli. Například na levé straně najdete malý joystick, který rozšiřuje možnosti ovládání. Váš palec tak při hraní pořádně využijete, zatímco na běžné myši by třeba mačkal pouze jedno tlačítko.

Druhý „joystick“ je ukrytý ve spodní části myši a nabízí její naklánění do všech stran. Zaujmout by mohlo především hráče leteckých simulátorů, ale snadno si lze představit hromadu dalších využití. Prakticky tak získáte čtyři další „tlačítka“, která lze přirozeně aktivovat. Naklonění doprava tak třeba může znamenat útok z blízka apod.

Kickstarter stránka pomocí GIFů třeba ukazuje, jak se pomocí myši ovládá auto, létání ve Star Citizen a několik dalších her. Všechny tyto vychytávky nemusí sloužit pouze ke hraní. Třeba v modelovacím softwaru můžete pomocí naklánění myši přirozeně otáčet s 3D modelem.

Jako senzor zvolili tvůrci ADNS-9800 s maximem 8200 DPI. Myslelo se také na leváky, pro které se chystá speciální edice. Joystick bude mít na pravé straně.

Z původního cíle něco přes 30 tisíc dolarů se již vybralo více než 200 tisíc a do konce kampaně zbývá aktuálně 34 dnů. Nejlevnější možnost, jak získat myš Lexip je 99€, tyto odměny ale rychle mizí. „Standardní“ Kickstarter cena potom činí 109€, což je asi 2750 Kč. Autoři dodávají, že se jedná o „obří“ slevu oproti plánované prodejní ceně (zatím neznáme). Expedice myší zájemcům je plánována na letošní červen. Hodí se připomenout, že Kickstarter kampaně se často o trošku zpozdí.