Swatting je velmi nebezpečnou věcí, a to ještě ve Spojených státech. Týká se převážně influencerů a hráčů online her. V minulosti se totiž již několikrát stalo, že na Twitch tvůrce je zavolána zásahová jednotka s tím, že dotyčný má u sebe bombu, někoho zabil a podobně. Občas se ale může stát, že je vše jen hloupou náhodou. Přesto ale taková situace může být život ohrožující.

Jeden z hráčů Rainbow Six Siege jménem Elijah hrál se svým kamarádem jeden ze zápasů. Každý jistě známe ten moment, kdy omylem vytočíme číslo, kterému nechtíc zavoláme, a trapas je na světě. Hráč ale měl mnohem větší smůlu, protože vytočené číslo bylo 911, čili policejní stanice v Americe. Protože to ale nevěděl a Rainbow Six Siege je o zabíjení, řekl, že zabil dva lidi. Jaké překvapení se odehrálo, když u mladíka zazvonila policie.

Hráč slyšel svého psa štěkat, a tak se vydal zkontrolovat, co se děje, když v tom vběhl přímo do náruče po zuby ozbrojeným policistům, kteří okamžitě začali prohledávat jeho dům na přítomnost dvou mrtvých lidí. Po celou dobu na jeho hlavu byly namířeny útočné pušky, a to poprvé v životě. Celé 4 hodiny se tak nekontrolovatelně třásl. Vše se nakonec ukázalo jako omyl a jeden z policistů se ho dokonce zeptal, jaký je jeho oblíbený operátor.

Vše tak mělo šťastný konec, přestože vůbec nemuselo. V Americe jsme totiž byli svědky spousty případů, kdy jeden špatný moment vyústil v okamžité zastřelení "pachatele", na kterého byla zásahová jednotka zavolána.