Za měsíc se majitelé PlayStationů a fanoušci série Horizon dočkají očekávaného návratu open-world akce Horizon s podtitulem Forbidden West. Hra je téměř hotová, už brzy se nejspíše budeme moct těšit z oznámení gold stavu hry – studia Guerilla a Sony se ale potýkají s poměrně vážným problémem, na internetu totiž zřejmě koluje téměř hotový build.

Podle webu VGC jde o PS4 verzi hry, přičemž build, který nyní podle uživatelů koluje na nespecifikovaných ruských stránkách, je skutečný. Kromě několika chybějících assetů má obsahovat celé jádro hry, tedy i příběh. Obrázky z této verze hry, kterou tester nejspíše získal skrze speciální verzi konzole, se objevily i na Twitteru, po pár hodinách je ale Twitter na žádost držitele práv smazal.

Hlavním problémem, na které upozorňují i další weby, je nebezpečí spoilerů. I když nejspíše nebude jednoduché se k uniklé verzi dostat, mnoha hráčům se to zcela jistě podaří a můžou existovat tací, kteří budou následně úryvky z děje více či méně nápadně publikovat na sociálních sítích. Nezbývá tak nic jiného, než zachovat do 18. února, kdy má hra oficiálně vyjít, na sítích velkou opatrnost.