Je to už nějaký pátek, kdy se skupinka dobrodruhů rozhodla, že už je nebaví tajnosti americké vlády a hodlají se sami podívat na zoubek nejzáhadnější vojenské základně světa v Oblasti 51 v Nevadě, ve které by se podle všeho měly nacházet důkazy o existenci mimozemské civilizace. A tak založili událost na Facebooku, aby se k nim přidali další lidé.

Celé je to samozřejmě vtip, tedy alespoň popis akce tak zní. Svou účast přislíbily i celebrity jako Keanu Reeves nebo Chuck Norris, kterému se základna určitě vzdá celá sama, protože nikdo si s ním nechce začínat. Každopádně se na akci chystá podle facebookové události již téměř dva miliony lidí a jsme si jistí, že i přes to, že na celou událost byly vytvořeny již stovky memes, tak to někteří berou opravdu vážně. Ale to se dozvíme až 20. září, kdy se má celá akce spustit.

Takovéto kontroverzní události provází pokaždé různé akce, které se snaží na populárním tématu přivydělat, například prodejem tématických triček a jiných upomínkových předmětu, nebo třeba jako v tomto případě, vytvořením počítačové hry.

Tato narychlo splácaná hra nese název Storm Area 51: September 20th 2019 a podle popisku v ní máte osvobozovat ubohé mimozemšťany z vojenské základny za použití stealth mechanik. Ale bohužel i přes dobře znející koncept je hra zahlcena negativními recenzemi, aktuálně čítá skóre pouze 36%. Hráči si stěžují, že je velmi rozbitá a že nenabízí vůbec to, co slibuje. Vývojáři z Keemstar se brání, že je hra stále ve vývoji, ale že děkují za feedback. 

No posuďte sami, zde je gameplay: