S novým rokem přichází nové hry, které nás mají zabavit během roku. Můžeme se těšit na pokračování AAA pecek, předělávek a pokračování známých klasik, ale také na ještě neozkoušené novinky, které už jen podle jména a trailerů vypadají velmi zajímavě. Pokud jsme loni měli dilema, co budeme hrát dříve, tak se letos toto dilema ještě rozrůstá. Pro nás hráče jde o příjemné rozhodování, ovšem našim peněženkám se nebude nejspíš moc líbit.

Ostrý start roku

Hned první uvedená hra je pořádná pecka, jde o kultovní Warcraft. Ten se vrací s novým dílem Warcraft 3: Reforged a na našich PC ho už můžeme hrát od konce ledna.  Později v polovině března pokračujeme s další hrou ze série Doom. Doom Eternal bude pokračovat ve zvyklostech série – skvělá střílečka se spoustou krve. Hned začátkem dubna se představí remake Resident Evil 3. Opět budeme bojovat se zombie nákazou, která bude doplněná o nové události. A pokud se někdo cítí ve virtuální realitě jako doma, tak ten už má plány na březen. Vyjde totiž Half-Life: Alyx.

Září ve znamení dovolených a nemocí

V září můžeme čekat kandidáty na nejlepší hry roku 2020. Napřed začneme s Marvel's Avengers, kde budeme zachraňovat svět. Hru si zahrajeme i v kooperativním režimu, takže zde nastává otázka, který z party vyhraje boj o postavu Iron Mana. Pokračujeme s možná nejžhavější hrou roku, a to s Cyberpunkem 2077. Toho se naštěstí dočkáme o 57 let dříve, než značí jeho název. Později, ke konci září se přesuneme na sever ve hře Assasin's Creed s podtitulem Ragnarok. Místo tepla, které známe z předchozích dvou dílů série zavítáme do krajiny plné ledu a sněhu.

Vánoce ve stylu legendárních her

V zimě zaútočí na náš volný čas samotný Master Chief. Halo infinity díky novému enginu bude ještě větší, než tomu bývalo. Z vesmíru se pak o Vánocích přesuneme na závodní okruhy ve hře Forza Motorsport 8. Petrolheads, kteří sní o závodění v těch nejnadupanějších sporťácích, si budou moci zazávodit alespoň virtuálně během Vánoc. Poslední hrou, u které spíše věříme, že přijde je Grand Theft Auto VI. Neexistuje lepší hra, která by dokázala uzavřít už tak herně nabitý rok 2020. Od vydání minulého dílu uběhlo už skoro 6 let, takže už přichází čas na další.

A na čem budeme hrát?

Na tuto poměrně složitou otázku existuje jednoduchá odpověď. A tou jsou stroje ze stáje Lenovo Legion. S pomocí notebooku Lenovo Legion Y740 si hrami můžeme zkrátit dlouhou chvíli kdekoliv mimo domov. Klasický problém přehřívání při nadměrné zátěži je vyřešen pomocí duálního chlazení. O výkon se stará procesor i7 deváté generace s dedikovanou grafickou kartou RTX 2070. Na domácí hraní se naopak hodí Legion C730 Cube, který je vybaven ještě silnějším hardwarem – až i9 deváté generace a dedikovanou grafickou kartou až RTX 2080.