Napínavé finále proti Vitality se ruskému týmu vyplatilo.

Intel Grand Slam začal jako soutěž pro ty nejelitnější týmy - ten, který dokáže vyhrát alespoň čtyři z deseti velkých turnajů, si odnese rovný jeden milion dolarů. Jako první přišli na řadu dánští Astralis v období své největší slávy, tehdy na to potřebovali celkem 523 dní. Druzí v řadě byli Liquid, kterým ale stačilo pouhých 144 dní na to, aby si odnesli svůj milion. Natus Vincere ovšem trvalo dlouhých 756 dní, než si mohli připsat milion dolarů na účet. Jejich prvním vítězstvím bylo IEM Katowice 2020 před více než rokem a půl. Tehdy byl součástí týmu ještě Egor "flamie" Vasiljev, který si tak odnese svůj podíl za toto vítězství, zbytek půjde nováčkovi Valerijovi "B1T" Vachovskému. 

Photo credit: Stephanie Lindgren, ESL

K tomuto jednomu milionu si tak NaVi přičtou ještě 195 tisíc dolarů za vítězství na ESL Pro League Season 14. Nebýt jediné prohry proti BIG ve skupině, mohli mít čistý průchod se stoprocentním poměrem vítězství, ale zjevně nemůže být každý den posvícení. Finále proti Vitality muselo ruskou sestavu pořádně vyčerpat - v Best of 5 se šlo až do posledního kola poslední mapy, napínavější to tak být ani nemohlo. 

Aleksandr "s1mple" Kostyliev si navíc odnese již třetí MVP ocenění v řadě, tedy ocenění za nejvýznamnějšího hráče turnaje. Až do poslední chvíle o něj bojoval se svým francouzským protějškem, sniperem Mathieuem "ZywOo" Herbautem, ten ale ve finále přišel zkrátka. S1mple si odnesl první místa v mnoha kategoriích, ať už šlo o rating (1,35), impact rating (1,48), KAST (počet kol s killem či asistencí - 77,8 %) a killů za kolo (0,88).