CZC.cz iSport Liga ve svém prvním ročníku přinesla esportu ve hře FIFA obrovskou slávu a sledovanost. Světlo světa a pozornost široké veřejnosti na sebe díky této prestižní lize také upřelo hned několik, dnes již všem dobře známých, profesionálních hráčů tohoto fotbalového simulátoru. A i letos bylo na co koukat a především o co hrát, vítěze totiž čekala odměna ve výši 40 000 Kč.

V minulé sezoně si pro první místo naprosto nečekaně došel JamesBony, který vyřadil největšího favorita T9Lakyho už v semifinále a obrovské překvapení nás čekalo i letos! Titul z letošní sezony si odnáší reprezentant týmu Zicon esports, Marioooso. Ten na sebe upoutal pozornost už ve čtvrtfinále, kde se mu podařilo vyřadit jednoho z nejlepších domácích hráčů RIIJKa. Mariooosova cesta slávy pokračovala přes mladý talent pražské Slavie CptKubajze a dílo bylo dokonáno v samotném finále proti T9Lakymu, který si opět i přes velká očekávání titul neodnesl.

Hořkost v ústech Lakyho navíc vzbudila také velmi rozporuplná penalta, kterou virtuální sudí nařídil ve druhém zápase BO2 série, kde Laky už o jeden zápas prohrával. Ta byla nakonec jediným gólem druhého klání a zpečetila triumf Mariooosa. Oba hráči na penaltu reagovali v pozápasovém rozhovoru: „Penalta to určitě nebyla, přemýšlel jsem, zda to zakopnout nebo ne.“ popsal svoje pocity v daný moment Marioooso. „To ti nemůžu zazlívat, já bych to taky proměnil,“ reagoval okamžitě reprezentant plzeňské Viktorie.