Znáte hry jako Street Fighter, Guilty Gear, Mortal Kombat nebo Tekken? Tak právě kolem těchto titulů - mimo jiných - je v Česku komunita o několika desítkách hráčů, která pořádá pravidelné turnaje s mezinárodní účastí.

Po úspěšném předchozím ročníku se vrací bojovkářský šampionát Buttonczech do Nové Chmelnice na pražském Žižkově v ještě větší parádě.
Poznačte si do kalendářů víkend 5. až 7. května 2017.

Na programu jsou:

  • Street Fighter V
  • Guilty Gear Xrd -Revelator-
  • Ultimate Marvel vs. Capcom 3
  • BlazBlue: Central Fiction

Buttonczech 2017 má letos za generálního partnera Zowie by BenQ. Kromě osazení všech turnajových stanic špičkovými monitory Zowie by BenQ RL2460, které se pyšní extrémně nízkou odezvou, si vítězové Street Fighteru V and Guilty Gearu Xrd Revelator si odnesou domů po jednom novém kusu.

Vítěz Street Fighteru V se navíc kvalifikuje na Evropské finále Zowie Fighter v Paříži, kde se bude hrát o 5 000 EUR. Nejlepší hráči v jednotlivých turnajích si kromě věcných cen od společnosti Cenega odnesou také peněžité výhry. Energii k podání nejlepších výkonů budou čerpat z energy drinků Big Shock.

Již teď je jisté, že účast bude mezinárodní, ať už jde o sousední Slováky, Němce a Rakušany, nebo o vzdálenější Brity a Portugalce. Vedle klasického turnaje jsou v přípravách také zajímavé exhibice a volné hraní.

Přijďte se zúčastnit nějvětšího českého turnaje svého druhu v České republice. Stačí se registrovat na stránkách buttonczech.com. Pokud nechcete hrát, je pro vás připravené symbolické divácké vstupné 100 Kč splatné až na místě. Celá akce se bude také streamovat na twitch.tv/CzechArcade.