Prizepool je nezbytně nutná součást každého velkého turnaje. Každým rokem se tyhle možné výhry zvedají a to ať jde turnaje z her jako je LoLko, CSGO a jiné. Úplně nejštědřeji ale odmění hráče Dota 2

Tuhle free-to-play hru, kterou může každý hráč získat zdarma na Steamu, každoročně doprovází obrovský turnaj s názvem The International. Jeho sponzorování má na starosti především přímo organizátor a dokonce i vývojář samotné hry - Valve Corporation. Co je ale předmětem tohoto článku jsou konkrétní čísla. První turnaj se odehrál už v roce 2011, tenkrát byl prizepool "pouhých" 1,600,000$.


Prizepool se ale rok od roku zvyšoval, až nabyl rekordní sumy, ten letošní totiž činí neuvěřitelných 18,940,067$ a to navíc do startu turnaje ještě poměrně dost času (5 dní), takže se číslo ještě lehounce zvedne. Částka, která bude soutěžícím a především tedy výhercům vyplacena, se odvíjí i od samotných hráčů, kteří mají možnost si zakoupit tzv. bitevní deník na oficiálních stránkách. 25% z utržené částky bude směřováno do prizepoolu.

Když tyto částky porovnáme s ostatními hrami, Dota 2 je v tomto ohledu opravdu bezkonkurenční. Největší prizepool v CS:GO dosáhl něco kolem 1,000,000$, a v LoLku dvakrát tak více - přes 2,130,000$. Pokud vás turnaj The International zaujal a budete jej chtít sledovat, do kalendáře si už teď vyznačte termín 3.8. - 13.8.