UPDATE: Přestup byl dnes oběma týmy potvrzen a oznámen.

 

Několik dní se už na sociálních sítích spekulovalo, kam povedou stopy českého talenta Adama „NEOFRAGa“ Zouhara. Mluvilo se o hlavně o švédských fnatic, ale hvězdu tuzemské scény nakonec získají OG esports. Společně s ním do organizace, která je známá především díky svému účinkování v Dotě 2, míří i osmnáctiletý Maciej „F1KU“ Miklas. Minimálně tak o tématu píše web Dexerto. 

CSGO sestava OG nikdy nesklízela velké úspěchy, a to i přesto, že se skládala z hráčů světových kvalit. Pozitivním nakopnutím týmu se zdála být výměna in-game-leaderů s G2 Esports. V prvním turnaji s novým kapitánem dovedl nexa své spoluhráče ke kvalifikaci do BLAST Premier Spring Final a o 2 týdny později i do hlavní části IEM v Katowicích. Rázem ale začaly být výkony vlažnější a tím i samotné výsledky.

Z Katowic celek okamžitě vypadl a o moc lépe se mu nedařilo ani v RMR, ani nexa ho tedy nedokázal dotáhnout na Major. To se sestavě stalo osudným, okamžitě na to byl posazen na lavičku Dán valde a nyní se k němu přidává i krajan niko. Pro kapitána nexu, odstřelovače mantuua a flameZe hledala organizace adekvátní spoluhráče. A pokud se někomu zdálo už dříve, že by sestava OG měla mít málo zkušeností s vrcholovými turnaji, lepší to teď určitě nebude. NEOFRAG a F1KU přinesou týmu značné množství firepoweru, na druhou stranu na velkých akcích si ani jeden z nich příliš nezahrál. Klíčem k úspěchu nové pětice bude správné začlenění mladíků, aby mohli ukázat, co v nich skutečně je. Na to jim nezbývá mnoho času, jarní finále BLASTu začne za necelý měsíc. 

F1KU byl stavebním kamenem hry x-kom AGO, to i při kvalifikování do EPL.

NEOFRAG opouští Sinners po necelých dvou a půl letech reprezentování, za tu dobu stihl kompletně ovládnout tuzemskou CSGO scénu, bojovat v nespočtu evropských soutěží, proniknout do top30 žebříčku týmu na HLTV a málem se kvalifikovat i na Major. Polský mladík strávil podobný čas v AGO, a kromě triumfů v polských turnajích se kvalifikoval i do patnácté sezóny ESL Pro League.

Ohlášená sestava OG bude vypadat následovně:

 • Nemanja „nexa“ Isaković
 • Mateusz „mantuu“ Wilczewski
 • Shahar „flameZ“ Shushan
 • Adam „NEOFRAG“ Zouhar
 • Maciej „F1KU“ Miklas
   
 • Casper „ruggah“ Due (Coach)
   
 • Nikolaj „niko“ Kristensen (mimo sestavu)
 • Valdemar "valde" Vangså (mimo sestavu)