Lukas "gla1ve" Rossander se před BLAST Premier Fall Final 2021 pro HLTV rozhovořil o nové situaci v týmu, na otázky o bývalých spoluhráčích ale raději neodpovídal.

Dánská legendární organizace se vydala po více než pěti letech úplně odlišnou cestou než doposud a v týmu už zůstávají pouze dva Major vítězové. Z původní kdysi neporazitelné pětice zůstali zmiňovaný kapitán gla1ve a "clutch minister" Andreas "Xyp9x" Hojsleth. To ovšem znamená rozloučení s dlouholetým koučem Dannym "zonic" Sorensenem a střelci Peterem "dupreeh" Rasmussenem a Emilem "Magisk" Reifem. 

Ještě před skončením jejich smluv nastoupili do aktivní sestavy dva dánové z Complexity, Kristian "k0nfig" Wienecke a Benjamin "blameF" Bremer, na místo kouče pak půjde Alexander "ave" Holdt.

KOMENTÁŘ: Pozitivní vyhlídky, možná až moc

Gla1ve samozřejmě ujistil, že pro něj dlouhodobý kontrakt znamená mnohé, a že Astralis jsou pro něj jako rodina. Sám ovšem musím přiznat, že mi čtení rozhovoru občas přišlo, jako kdyby ho Astralis drželi jako rukojmí. Nebo alespoň jeho rodinu. A že by to dánské organizaci nebylo zcela cizí.

V zákulisí se o Astralis spekuluje spíše jako o ziskuchtivém korporátu, který tým řídí spíše jako byznys, než jako sportovní organizaci. Gla1ve si tak v rozhovoru musel trochu protiřečit. Zatímco na začátku rozhovoru uvádí, že "všechny kroky byly interně velmi transparentní a na situaci v týmu dal organizaci svůj názor." Když se ale redaktor zeptal na roli Lucase "Bubzkji" Andersena v nové sestavě, dostal ze sebe jen neurčité vyjádření. "Není na mě, abych spekuloval, myslím, že už se potvrdilo, že hovoří s organizací o jeho budoucnosti." Že by tedy kapitán do situace nemohl tolik mluvit?

Photo credit: Viola Schuldner, ESL

Co se jinak nové sestavy týče, gla1ve nemohl v rozhovoru snad víc zářit nadšením. "[k0nfig a blameF] jsou z mého pohledu úplně perfektní výběr pro to, co chceme vybudovat. Jsou to špičkoví hráči s potenciálem být mezi nejlepšími na světě. Do nových rolí zapadají perfektně a přináší mnoho energie a hladu do týmu," a tak dále. Nemohl si také vynachválit "mnoho energie a pozitivní atmosféry, ambic a touze ukázat, co dokáží" v nové sestavě. Taktéž se podělil o cíl zvítězit "aspoň jeden" další Major, a že očekává, že "potrvá tři až čtyři měsíce, než všechno zapadne."

Odkud ale opět pramení mé podezření, že kapitán nemohl do výběru nové sestavy tolik mluvit nebo že vše není tak idylické, jak ostřílený Dán líčí, jsou jeho odpovědi na otázky týkající se Magiska, dupreeha a zonica. Když se tedy redaktor HLTV dotázal, proč v sestavě skončili, opět se dočkal mlživé odpovědi. "Na to se musíte zeptat jich," prohlásil rezolutně novopečený otec a kapitán v jedné osobě. "Nejsou mezi námi žádné negativní emoce, čistý respekt. Nedokážu říct kolik pro mě znamenají jako hráči a přátelé." Na adresu zonica ale tolik pozitivních slov neměl, vlastně žádná. "Nechci o ničem spekulovat," odpověděl, když byl dotázán, proč legendární kouč opustil organizaci.

Rozhovor tak působí značně dvojace - ačkoliv gla1ve celou situaci maluje tak růžově, jak jen lze, ne vše se zdá tak úžasné. Otázkou tak zůstává, jak moc stratégova slova zůstávají jen prázdnými slovy, nebo zda nás opravdu čeká úplně nová Astralis éra. Na to si ale budeme ještě muset počkat.