Spekulacím okolo nového modelu Nintenda Switch Pro je konec. Společnost dnešním dnem představila novou variantu konzole, která dostala přídomek OLED místo spekulovaného Pro.

Nintendo Switch OLED nabídne prakticky identické tělo ve srovnání se základní verzí. Jedinou změnou je velikost displeje. Ten povyrostl z 6,2 palců na rovných 7 palců díky zmenšení okolních rámečků. Došlo také na změnu zobrazovacího panelu, který je typu OLED. Měl by tím pádem nabídnout lepší parametry a herní požitek, ačkoliv si zachoval rozlišení 720p. Procesor nejspíše zůstal zachován, případně si prošel modernizací. Vyšší výkon zřejmě nenabídne, mohli by však být úspornější.

Nový Switch OLED dále dostal lepší integrované reproduktory, interní kapacita vzrostla na 64 GB a stojan lze polohovat do různých úhlů. Poslední výraznější změnou je konektivita docku. Ten nově obsahuje ethernet port a dvě boční USB.

Cena OLED modelu vzrostla oproti normální verzi o 50 dolarů na celkových 349 dolarů. U nás by se cena měla pohnout z aktuálních 8 500 Kč na přibližně 10 tisíc korun. Oficiální české ceny zatím neznáme. V zahraničí se Nintendo Switch OLED dostane do prodeje 8. října.