Byly odhaleny letošní nominace The Game Awards a hlavní kategorie slouží také jako pomyslná reklama na konzoli PlayStation 4. Spoustu nominovaných her si totiž jinde nezahrajete.

Nejdůležitější kategorií je samozřejmě hra roku. Nominované hry můžete vidět níže.

Spider-Man a God of War jsou PS4 exkluzivity. Třetinu z nominovaných her si tak majitelé ostatních systému nezahrají. Red Dead Redemption 2 je pouze pro PS4 a Xbox One. Na PC hráče tak zbývá polovina her nominovaných na hru roku.

Pětice nominovaných her v kategorii za nejlepší vyprávění (Best Narrative) obsahuje Spider-Man, Detroit: Become Human a God of War. Většina nominací je tak exkluzivní pro PlayStation 4. Zbylé dvě hry jsou RDR2 a Life is Strange 2: Episode 1.

V kategorii Best Game Direction, která má oceňovat studia za inovace a vizi, figurují stejné PlayStation 4 exkluzivity. Společně s RDR2 a A Way Out. Na PC si tak opět zahrajete pouze jednu z nominovaných her.

Pro ilustraci byly vybrány kategorie, kde si samozřejmě PlayStation 4 vede velmi dobře. Ve velkém počtu kategorií lze najít ty, kdy je exkluzivit minimum.

Mimochodem česká VR hra Beat Saber byla nominována na nejlepší VR/AR hru.

Všechny kategorie si můžete prohlédnout na oficiální webu.