Corsair za posledních několik dnů představil řadu zajímavých novinek. Porfolio výrobce doplní nové SSD disky s kapacitou až 8 TB, klávesnice s novými Viola spínači a sluchátka s haptickou odezvou.

Až 8TB rychlé NVMe SSD

Nejprve se podíváme na komponenty. Corsair představil nové rychlé NVMe SSD, které využívá M.2 slot. Technologie 3D QLC NAND dopřává tomuto disku rychlosti čtení až 3 400 MB/s a 3 000 MB/s zápisu. SSD MP400 bude k dispozici ve variantách 1TB, 2TB, 4TB a později celých 8TB.

Výrobce dává záruku až 1 600TB zápisu a pět let používání u nejdražšího modelu, který útočí na cenovku 50 tisíc Kč. Kompletní české ceny jsou následující:

  • 1TB model: 5 113 Kč
  • 2TB model: 9 226 Kč
  • 4 TB model: 19 234 Kč
  • 8 TB model: 49 195 Kč

Klávesnice K60 RGB Pro s Viola spínači

Druhou novinkou je klávesnice Corsair K60 RGB Pro. Jedná se o mechanickou herní klávesnici s německými Cherry spínači. Nenalezneme zde ovšem žádné klasické modré, červené či hnědé switche. Jedná se o první model od Corsairu s Cherry Viola spínači. Tyto spínače nabízejí samočistící tvar písmene "V", podporu RGB podsvícení a aktivační sílu 40N při stisku 2 mm.

Tělo klávesnice je vyrobeno z hliníku a provedeno v rozložení 100 %. Nalezneme zde tedy i numerický blok a oddělené šipky. Corsair navíc přidává funkc full N-key rollower, podporu iCUE podsvícení a klávesové zkratky pro ovládání multimédií.

Klávesnice bude k dispozici v několika variantách dle RGB podsvícení a low profile verze za cenu od 130 euro.

Sluchátka s haptickou odezvou

Posledním nově představeným produktem jsou sluchátka Corsair HS60 Haptic určená pro hráče. Jak již název napovídá, nabídnou haptickou odezvu. Především zdůrazní basy. Headset se jinak chlubí 50mm neodymiovými drivery a odpojitelným mikrofonem.

K počítači sluchátka připojíte pomocí USB kabelu a iCUE software nabídne například ekvalizér zvuku a další nastavení. Cenovka se zastavila na 130 eurech.