Letošní PlayStation Showcase nám přinesl ochutnávku nejen velkých a známých značek, ale nadhodil ukázky i úplně nových titulů. Takovou malou neznámou je například Towers of Aghasba. Ten ohromil naprosto dechberoucím světem, zaplněným nejrůznější faunou a florou.

Kombinace adventury a stavění

Vedle prozkoumávání by nám měl titul nabídnout zajímavou kombinaci survivalu, příběhové adventury a stavění. Jako mladý dobrodruh, který se vrací do země svých předků - na ostrov Aghasba, budeme mít za úkol pomoci svému kmeni znovu vybudovat ztracenou civilizaci. Hra bude hodně o rovnováze mezi ekosystémy, protože velcí bohové rozlehlého ostrova nemají z návratu lidí tak úplně radost. Pro jejich uklidnění je třeba nejenom civilizačně růst, ale i podporovat mystický ekosystém Aghasby. Podle autorů je právě toto udržování rovnováhy a vytváření dynamické symbiózy něco, co odlišuje Towers of Aghasba od ostatních budovatelských her.

Z původně mrtvé země si budeme postupně vytvářet čím dál složitější ekosystém. Na každém z nich bude růst odlišný biom a ten přiláká jiná zvířata. Díky tomu získáme nové suroviny, potřebné k novým upgradům, stavbám či technologii. Přímo pod rukama nám tak vyroste nový svět.

Plánovaný PlayStation hit

V ukázce jsme viděli, že se setkáme s opravdu bizarními stvořeními. Mezi létajícími rejnokovitými bytostmi si hlavní hrdina plachtí na vlastnoručně vytvořeném rogalu, debatuje s obří želvou, odevšad sbírá materiál a zasazuje gigantické stromy, které vyrostou během pár vteřin do výšky. Samozřejmostí je osedlání exotických roztomilých zvířat a jízda po ostrově. Pro milovníky potápění nebude nouze ani o vodní hlubiny. Navíc to vypadá, že se nevyhneme ani soubojům, protože do rukou nám tvůrci vrazí kromě sekery taky luk.

Hra je zatím stále ve vývoji, ale autoři slibují, že v nadcházejících měsících odhalí mnohem více na svých sociálních sítích. Dodávají, že Towers of Aghasba vyjde už v létě příštího roku a pro PlayStation by to měl být jeden z předních titulů.