Nejpokročilejší zařízení pro streamování – NVIDIA SHIELD – je od dnešního dne dostupný na oficiálních stránkách NVIDIA a u vybraných obchodních partnerů

NVIDIA® SHIELD TV – maximálně otevřená platforma pro streamování mediálního obsahu, postavená na těch nejlepších grafických technologiích – je počínaje dnešním dnem dostupná pro všechny. Nejpokročilejší zařízení pro streamování nabízí ty nejlepší zážitky v oblasti streamování, hraní a umělé inteligence. NVIDIA rovněž přináší SHIELD Experience Upgrade 5.0 do všech SHIELD TV zařízení stávajících uživatelů (upgrade bude dostupný v nejbližších dnech), a to včetně updatu na Android 7.0.

NVIDIA SHIELD TV přichází v novém designu (o 40 % menší, než předchozí model) a přímo v balení se nyní nachází jak dálkový ovladač, tak herní gamepad. SHIELD nabízí nejlepší a nejkompletnější spektrum zábavy pro váš domov. 

Nejvyšší výkon, streamování ve 4K a HDR

Nový SHIELD TV nabízí ty nejlepší vizuální zážitky s podporou 4K a HDR a 3x vyšší výkon, než jakékoliv jiné streamovací zařízení na trhu. Nabízí tu nejširší a maximálně otevřenou knihovnu medií v úžasném 4K rozlišení s podporou služeb jako Netflix, YouTube a Google Play Movies1.

Vlajková TV aplikace od YouTube bude pro SHIELD TV rovněž dostupná, a to během příštích několika měsíců, přičemž nabídne úžasné zážitky ve 360 stupňových videích.

Úžasné hry

Co do herních možností nenachází SHIELD TV mezi ostatními streamovacími boxy žádnou konkurenci. Díky herní knihovně, která čítá tisíce titulů, si vybere skutečně každý. Navíc s chystaným přírůstkem v podobě titulů od Ubisoftu, mezi kterými nechybí The Division, Far Cry Primal, Watch Dogs 2, Assassin’s Creed Syndicate nebo chystaný For Honor (všechny vyjdou ve stejnou chvíli jako jejich PC verze).

NVIDIA bude rozšiřovat svou službu GeForce NOW o nové tituly každý týden. Dnes na naši cloudovou herní platformu přichází hra No Man’s Sky od studia Hello Games.

SHIELD TV rovněž rozšiřuje portfolio skvělých her, které jeho nabídku rozšiřují nativně. Mezi nadcházejícími tituly se nachází například Tomb Raider, Shadowgun Legends nebo The Witness. Právě ten bude od dnešního dne dostupný v Google Playstore.

Umělá inteligence do každé domácnosti

V nejbližších měsících dostane SHIELD TV nové funkce, které rozšíří jeho schopnosti v oblasti umělé inteligence a domácí zábavy:

  • První hands-free2 Google Assistant ve vaší TV. Google optimalizoval svou službu Assistant pro televizi tím, že na velké obrazovce ukazuje rovnou vizuální odpovědi na vaše otázky, včetně audio zodpovězení dotazu. Používejte hlasové povely přímo skrz váš ovladač a ovládejte tak nejen právě přehrávané video.
  • Plně integrovaná technologie SmartThings Hub, která okamžitě změní SHIELD v centrum vaší moderní domácnosti a propojí vás se stovkami chytrých zařízení.
  • NVIDIA SPOT, mikrofon pro ovládání umělé inteligence, který vám umožní ovládat vše z jakéhokoliv místa vašeho domova, k dostání bude v druhé polovině letošního roku.

Cena a dostupnost

SHIELD TV je v České republice k dostání za cenu 5999 Kč, v balení se nachází dálkové ovládání a herní ovladač. SHIELD Pro bude dostupný 30. ledna a nabídne zařízení s 500GB diskem, herním ovladačem a dálkovým ovládáním s přípojkou na headset za cenu 8999 Kč. Samostatný herní ovladač bude k dispozici za 1899 Kč, samostatné dálkové ovládání za 1699 Kč a podstavec pro základní verzi za 699 Kč, respektive 899 za Pro verzi. Všechny uvedené ceny jsou včetně DPH.

Softwarové novinky, oznámené pro novou generaci SHIELD TV, budou součástí upgradu firmwaru (SHIELD Experience Upgrade 5.0) pro všechny stávající zákazníky SHIELD zařízení. Upgrade by měl následovat v nejbližších dnech.

Více informací naleznete na https://www.nvidia.com/cs-cz/shield/